mutfakdolabi

Mutfak Dolabı Renk Önerileri

Mutfak dolabı rengi seçmek oldukça zordur. Yüzlerce farklı renk arasından doğru seçimi yapmak için belli başlı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. İşte yeni mutfak yaptırmayı düşünen yada mutfağını yenilemek isteyenlere birbirinden güzel mutfak dolabı renk önerileri;

Mutfak dekorasyonu aşamasında kararsız kalınan anlardan biri mutfak dolabı renk seçimi yapmaktır. Bu konu oldukça önemli çünkü bir mutfağa karakterini kazandıran mutfak dolaplarıdır ve dolap renkleri mutfağın atmosferini belirleyici bir unsurdur.

Klasik Stilin Renklerle Buluşması

mutfakdolabi

Klasik stilde bir mutfak tipine sahip olabilirsiniz. Neden capcanlı, içimizi açan pırıl pırıl bir mutfak dekorasyonuna sahip olmayalım? Yeşilin tatlı renk tonlarının kullanıldığı bu mutfakta, aynı sempatiklikte kullanılan kırmızı perdeler ile samimi hava devam ettirilmiş. Yer zemini kaplaması bile canlılığı sürdürüyor. Yeşil mutfak dolabı renginin aynı koordinatta dolap ve raflarda akış rengi olarak devam etmiş. Yeşilin muntazam uyumu, eski ve klasik stil bir mutfağı modern ve canlı renkler ile harmanlıyor.

Kırmızı Mutfak Dolabı Albenisi

mutfakdolabi

Yıllardır alıştığımız kahverengi tonları ağırlıklı ahşap mutfak dolapları yerini renkli ve minimalist tasarımlara bıraktı. Mutfak dolabı rengi canlı ve çarpıcı renk kırmızıdan yana kullanılmış. Minimalist bir dil yakalanmak istenilmiş. Kırmızı gibi çarpıcı bir rengi siyah renk tonları ile vurgulamış. Tavan ve duvar zemin renkleri, kırmızı ve siyahı sunabilme fonu oluşturan beyaz renk tonu olarak seçilmiş. Mekana canlılık katan, enerji veren kırmızı mutfak dolabı rengi tercih edilirken; küçük alanlarda modern bir dil kullanımını seçen tasarım, estetiğin ve işlevselliğin hakkını veriyor.

Benzer Haber  Dekorasyonda 2019 Trendleri

Yeşil Duvar, Beyaz Country Mutfak Dolabı

mutfakdolabi

Yeşile ve doğaya olan tutkuyu anımsatan bu dekorda beyaz renk ve ahşap dokunuşlara yer verilmiş. Şık ve zarif bir mutfak tezgahı olmasının yanı sıra hijyen ve estetik unsurlarına bir arada rastlanmaktadır. Yeşil tonları doğru ve ölçülü kullanıldığı takdirde, mekana enerji veren, sıcak bir etkisi olacaktır.

Siyahın Asilliği Mutfak Dolaplarında…

mutfakdolabi

Siyahın asilliği her zaman olduğu gibi muhteşem bir uyum göstermiş. Mutfak dolabı rengi olarak, çarpıcı renkler aramanıza gerek yok. Siyah ile kaplanmış mutfak dolapları mutfağınızı oldukça gösterişli gösterecektir.

Diğer taraftan siyah renk tonlarını ve beyazı kullanabileceğiniz mutfaklarda; trend renkler olan sarı, fusya renkleriyle de modern çizgiyi devam ettirebilirsiniz.

Canlı Renklerin Beyazla Birleşimi

mutfakdolabi

Beyazın zarafeti ile döşenmiş bir mutfağa, beyaza zıt ve canlı bir renkle estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Böylece mutfağınız daha canlı ve daha iç açıcı görünecektir.

Mutfak Dolabı İçin Nötr Renkler

mutfakdolabi

Beyaz duvar zemini ile canlı renk tonlarını birleştirebileceğiniz gibi, nötr mutfak dolabı renklerine de yer açabilirsiniz. Mutfağınız aydınlık bir alana açılıyor ise, nötr renkler, griler ile mutfak dolabı alanını gizleyebilirsiniz. Mutfakta can alıcı bölgenin neresi olacağını belirlemeniz ile ilgili bir püf noktası. Ayrıca nötr mutfak dolabı rengini, canlı renkler ile de kullanarak daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Yorum Yazın