Mutfak Modelleri 2018

Mutfak Modelleri 2018 yazımızı inceleyerek siz de mutfağınıza renk katabilir, günümüze uygun ve modern dekorasyon fikirleri ile mutfağınızı baştan yaratabilirsiniz. Mutfak dekorasyonuna karar verirken gözünüze hitap etmesinin yanında kullanışlı da olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşte mutfak modelleri 2018 ve mutfak dekorasyon trendleri!

İçindekiler

Mutfak Tezgahları

mutfak-modelleri-2018-emlaklobisi

Mutfak dekorasyonuna başlarken karar vermeniz gereken önemli konulardan birisi de mutfak tezgahı ve dolaplar için kullanılacak malzemedir. Kullanacağınız malzemenin özellikleri ve rengi hem stilinizi hem de dekorasyonunuzun kalitesini yakından ilgilendirir.

-Doğal taştan imal edilen tezgahların en büyük avantajı oldukça sağlam olmalarıdır. Mermer ve granit tezgahlar doğal taş grubundadır. Granit tezgah, ısıyı izole eden, dayanıklı ve onlarca farklı rengi bulunabilen bir taş malzemeden üretilir. Renk seçeneği çok olmasına karşın karışık renkli bir yapıdadır.

-Sert yüzey tezgahları grubuna giren corian tezgahlar akrilik tezgah olarak da bilinir. Akrilik tezgahlar taş, kum ve cam – porselen gibi ürünlerin ham maddeleri ile oluşturulan bir malzemedir. Cnc makinelerinde üretilebilen ve kolayca şekillendirilebilen bir malzeme olduğundan çok popülerdir.

-Dekton tezgahlar kompozit tezgah grubundadır. Farklı birkaç malzemenin yüksek ısı ve basınçta sıkıştırılarak oluşturulduğu sert ve kolay işlenebilir tezgahlardır. Corian tezgahlar gibi sert yüzeyli tezgah özellikleri taşır. Dekton tezgahlar sıkıştırılarak üretildiği için, sağlam yapılarına rağmen çok ince olabiliyorlar.

mutfak-modelleri-2018-emlaklobisi

-Kuvars tezgahlar da kompozit sınıfında gösterilebilir ancak kuvars taş kökenli olduklarından pek ekonomik sayılmazlar. Renk kartelası da diğer sert yüzey tezgahlara göre daha az çeşitlidir. Genelde tek renk olarak bulunur ancak alacalı çeşitleri de vardır. Çizilmelere karşı dayanıklı ve sağlam bir yapıdadır.

mutfak-modelleri-2018-emlaklobisi

-Laminat malzeme ise cila tabakası, görünümü kazandıran kağıt tabaka ve HDF (sıkıştırılmış sunta) tabakadan oluşan bir malzemedir. Tezgah, parke ve döşeme gibi bir çok alanda kullanılır. Laminat tezgahlar pürüzsüz yüzeylidir ve yüzlerce renk, desen seçeneği vardır. Dikkatli kullanıldığı zaman uzun süre dayanabilirler ancak ısı ve çizilmelere karşı taş malzemeler kadar dayanıklı değildir. Hatta üzerine sıcak bir tencere bıraktığınızda oluşacak izi geçirmek neredeyse imkansızdır.

Benzer Haber  En Sanatsal Ev Tasarımları

Beyaz ve siyah mutfaklar

mutfak-modelleri-2018-emlaklobisi

Bütünüyle beyaz bir mutfak, kuşkusuz parlak ve modern bir seçenektir. Ayrıca çeşitli ruh hallerine, zevklere, mevsimlere ve trendlere göre çeşitli renklerle süslenmeleri de oldukça kolaydır. Beyaz mutfaklar, veya genel olarak nötr tonlardaki mutfaklar, ilerleyen dönemlerde evinizi satmayı düşünüyorsanız da oldukça iyi bir tercih olacaktır. Daha iddialı ve parlak dekorasyonlar görece daha dar bir kitleye hitap eder. Bu yüzden tercihinizi yaparken bu parametreleri de göz önüne alın. Siyah bir mutfak ise tartışmasız bir şekilde özgün ve çarpıcı olacaktır. Ve böyle bir mutfak, içinde bulunduğu evin odak noktası olarak dikkat çeker. Renk tercihi yaparken mutfağınızın boyutlarını da hesaba katın. Açık renkler, küçük mutfaklar için daha doğru bir seçimdir. Daha geniş bir mutfakta ise hem daha koyu, hem de daha iddialı renkleri deneme şansınız var. Beyaz ve siyahın bir arada kullanıldığı bir mutfak ise bir başka seçenek.

Mutfaklarda sarının ışıltısı…

mutfak-modelleri-2018-emlaklobisi

Mutfaklarınızda pişirme alanlarının açık ve parlak renklerden olmasına özen gösterir. Bu hem temiz bir görüntü hem de ferah bir çalışma alanı sağlar. Güneşin rengi olan sarıyı siyah ile birleştirebilirsiniz.

Pastel tonlar…

mutfak-modelleri-2018-emlaklobisi

Pastel tonlar ortamı daha düzenli gösterecektir. Özellikle zıt renkler ile kullanıldığında ise mutfağınıza eğlence getirir. Beyaz dolaplarınızı pastel renklerle kombinleyebilirsiniz.

Mavinin tonları mutfaklarda!

mutfak-modelleri-2018-emlaklobisi

Toz maviden kobalt mavisine kadar pek çok ton bu sene mutfaklardaki yerini alıyor. Görseldeki mutfakta mavinin açık tonları beyaz ile birleştirilmiş ve muhteşem bir kontrast olmuş.

Yorum Yazın