dekorasyonaksesuar

Pratik Dekorasyon Fikirleri

Bu basit ama yaratıcı projeler ile evinizde tatil tarzını yaratabilirsiniz üstelik pratik dekorasyon fikirleri ile bu çok vaktinizi de almayacak.

İçindekiler

Evinize tatil havası getirecek pratik dekorasyon fikirleri

Küçük çelenk

celenk

 

Bu tarz küçük çelenk süsler her yıl farklı şekilde dekore edilebilir. Doğal bir görünüm için dallarına, bir çuval bezinden fiyonk takarak, canlı yeşillikler ve kuş tüyü ile süslenerek kullanılabilir.

Cam vazo dekorasyonu

camvazo

Birkaç adet farklı şekillerde ve boyutlarda cam vazoları, rafların veya sehpalarınızın üzerine koyun. Ardından birkaç dal olacak şekilde yemyeşil bitkiler ile süsleyin.

Sade cam vazolarınız bu şekilde çok daha zarif ve şık duracaktır.

Minik Ormanlar

minikbitki

Yumurta kaplarına konarak dekore edilen bu yeşil bitkiler gümüş bir tepsi üzerine konulduğunda minik bir orman görünümü oluşturacaktır.
Küçük ışıklar ile tepsinin içini ışıklandırdığınızda bu dekor, odanıza sevimli ve şık bir hava katacaktır.

Kış Harikalar Diyarı

camagaci

Mürekkepler veya kumaş boyaları kullanarak, fırçalardan yapılmış bu ağaçlar ile küçük bir harikalar diyarı yaratabilirsiniz.

Ağaç dalları ile dekorasyon

dallar

Büfelerinizin, sehpalarınızın üzerini bir dal üzerine asılmış, süslenmiş etiketler, hatıra kartları ve aksesuarlar ile dekore edebilirsiniz.

Karlı günler

dekoratifkavanoz

Kar küreleri gibi, kavanozlar da küçük kış harikası bahçelerin yerini tutuyor. Epsom tuzları, fırçadan yapılmış ağaçlara ve oyuncak, altın renkli sprey boya ile boyanmış geyiklere karlı hava görünümü verecektir.

Kokulu dekor

 kokuludekor

Sandalye arkası dekorasyonu için sicim demetini,kekik,biberiye ve mercanköşk ile hoş kokulu bir dekorasyon haline getirebilirsiniz.

Benzer Haber  Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri

Örgüler ile yapabileceğiniz dekorasyon fikirleri

Kullanılmayan aksesuarlar örgülere sarılarak dekore edildiğinde daha da değerlenir. Kazak kolunun ucunu, kabınıza sığacak bir uzunlukta ve yaklaşık iki santim kadar uzağından kesin. Alttaki kenarı katlayın ve sıcak tutkal ile sabitleyin. Bu şekilde ister vazo, ister mumluk olarak kullanabileceğiniz eşyalarınız olacaktır.

aksesuar

Adım adım…

bitkiler

Merdiven basamaklarını süsleyebileceğiniz bir dekorasyon fikri;

Beyaz büyük sürahilerin, porselen büyük kapların veya bunlar gibi eşyaların içine selvi ağaçları dikin. Kurdeleler ve ailenizin isimlerinin baş harfleri ile yapmış olduğunuz bu vazoları süsleyin.

Hafif Işıklar

isikdekoru

Parıldayan bir duvar aksesuarı oluşturmak için ışıkları metal çelenk formunun etrafına sarın. El sanatları mağazaları çeşitli şekil ve boyutlarda uygun fiyatlı, ışıklandırabileceğiniz formlar satmaktadır.

Bir sahne oluşturun

küre-aksesuar

Sahte kar ya da köknar iğneleri kullanarak bir cam kase içinde, mini süsler ile birlikte yapay kuşlar ve bir yuva gibi aksesuarlar ile süsleyerek büyüleyici bir sahne yapın.

Organik sanat

cerceveler

Uygun fiyatlı birkaç adet çerçeve alın ve yaprakları dökülmeyen, mevsime uygun bitkiler ve sıcak tutkal yardımıyla o çerçeveleri süsleyin . Çuval veya renkli kağıtlar ile de çerçeve içlerine renk katabilirsiniz.

Yorum Yazın