Raflar Nasıl Dekore Edilir?

Raflar Nasıl Dekore Edilir?

1-Çiçekler

Elimizde görsele benzer şekilde ahşap bir raf olduğunu düşünelim. Bu tarz raflar için küçük kaktüs tarzı çiçekler, sukulent ve şarmaşık çiçekleri ile dekor sağlanabilir. Bu tarz çiçekler için saksı kullanımı oldukça önemlidir. Saksının büyüklüğü ve rengi özenle seçilmelidir ki diğer çiçekler ile uyum içerisinde olmalıdır. Ayrıca çiçekler ile beraber kullanılabilecek kitaplar tabiki kaçınılmaz raf ürünleridir. İkisi beraber kullanıldığında evinize hoş bir hava katacaktır. Okuduğunuz veya okuyacağınız kitapları buralarda belli bir sıra ve düzen içerisinde tutabilirsiniz.

2-Çerçeveler

Raf boyutuna ve rafa uyumuna göre çerçeve seçebilirsiniz. Bu kısımda edineceğiniz çerçevenin şekil ve renk uyumunu yakalamasına dikkat ediniz. Ayrıca ahşap tonlarında bir rafınız var ise pastel ve nude renkler tercih etmeniz daha hoş bir görüntü sağlayacaktır.

3-Biblolar

Bu tarz raflarda küçük ve orta boyutlu biblolar kullanılabilir. Kullanacağınız bibloların seçimi ise tamamen size kalmakla beraber seçmiş olduğunuz boyut çok önemlidir. Ayrıca renk seçimi ve seçeceğiniz diğer eşyalarınız ile uyumlu olmasına dikkat etmenizi öneririz.

4-Mumlar

Raflarınızda mumlara yer açın! Kullanımınıza göre seçeceğiniz renkli veya renksiz, büyüklü küçüklü seçilen mumlar ile şık bir görüntü yakalamış olursunuz. Ayrıca dinlenme zamanlarınız da mumlarınızı yakıp eşiniz, arkadaşınız veya sevdikleriniz ile birlikte hoş sohbetler keyifli vakitler geçirerek değerlendirebilirsiniz.

5-Saatler

Çoğu zaman duvar saatlerimizi süs açısından değerlendirmek ile beraber kolay görünebilir yerleri tercih etmediğimizden dolayı görmekte zorluk yaşayabiliyoruz. Bazen saati öğrenmek için oda bile değiştirebiliyoruz. Bu nedenden dolayı raflarınızda kullanacağınız mini saatler sizlerin kolaylıkla göz önünde duracağı gibi büyük kolaylık sağlayacaktır.

6-Notlar

Peki minik notlarımız? Onları da düşündük. Göz önündeki raflar her zaman dikkat çekici olmuştur. Sizler de minicik ama koca yürekli notlarınızı raf dekoru oluşturma da kullanabilirsiniz.

Benzer Haber  Mutfak Temizliği İçin Pratik Çözümler

Bu yazı da raflarınızı nasıl dekore edebilirsiniz, neler kullanabileceğinizi ve birlikte olan uyumlarına değinmek istedik. Evinizi sevgiyle dekore etmeniz dileğiyle!

Yorum Yazın