cocuk-odasi

Rüya Gibi Bir Çocuk Odası İçin Püf Noktalar

Çocukların ilgi alanlarını küçük yaşlardayken belli yönlendirmeler ile belirleyebilirsiniz. Eğer belli bir ilgi alanı varsa bunu dekorasyona mutlaka dahil edin. Mavi bir dekorasyon düşünüyorsanız mutlaka sarı gibi canlı renklerle odayı hareketlendirin. Tüm odayı baştan aşağı mavi yapmak gibi bir hataya düşmeyin. İşte,  rüya gibi bir çocuk odası için püf noktalar…

İstediğiniz kadar cesur, yürekli, eğlenceli ve sofistike olabilirsiniz çünkü çocuk odasını kişiselleştirirken hiçbir şeyde sınır yok. Hayal gücünüz ne kadar güçlüyse o kadar güzel bir çocuk odası tasarlayabilirsiniz. Çocuğunuzun melekler gibi uyuduğu yeri mükemmel bir çocul odasına dönüştürmek için, çocuğunuzun kişiliğini analiz edin ve bunu dekorasyona, mobilyalara, aksesuarlara ve duvarların rengine kadar odanın tüm unsurlarına yansıtın.

Çiçekli nevresimler ile kaplanmış çocuk odası

Çiçekli nevresimler bazen çok tehlikeli olabiliyor. Çiçekli bir nevresim çocuk odasını bir anda misafir odasına çevirebilir. Bu nedenle modern çizgilerle tasarlanmış mobilyalar ve metal detaylar ile bu havayı dağıtabilirsiniz.

cocukodasi

Nötr Renkler Kullanın

Çocuğunuz renk seçimi yapmak için fazla küçükse veya büyük riskler almak istemiyorsanız nötr renkler üzerinden ilerleyebilirsiniz. Nötr renklerin hakim olduğu bir odada canlı renklere sahip aksesuarlara yer vermeyi unutmayın.

cocuk-odasi

Çocuk odası için tema belirleyin

Temalı dekorasyonlar yapmayı tercih edebilirsiniz. Bir uzay konsepti yaratmak istiyorsanız Star Wars veya Star Trek serilerinden ilham alabilirsiniz. Çocuk odalarında çocuğun yaşına uygun tablo yerleşimleri yapmayı da ihmal etmeyin.

cocuk-odasi

Depolama Alanları

Bir çocuk odasındaki en büyük sorunlardan biri depolamadır. Çünkü çocuğun oyuncakları, aktivite araçları ve kitapları fazlasıyla yer kaplar. Doğru bir kitaplık tercihiyle depolama konusunda stratejik adımlar atabilirsiniz.

Benzer Haber  Wabi Sabi Tarzı Dekorasyon

cocuk-odasi

Çocuk Odası İçin Kara Tahta Kullanımı

Kara tahta boyası her yaş için uygun bir seçim. Çocuğunuzun çizim yeteneğine de katkı sağlayacak bu tercihle yatak odası dekorasyonuna da farklı bir hava katabilirsiniz.

cocukodasi

Aydınlatmalar

Bir alanı geniş ve aydınlık göstermek için ideal bir seçim olan beyaz duvarlar, bu odada da karşımıza çıkıyor. Turuncu odanın enerjisini yükseltirken beyaz ve krem rengi detaylar ise odaya huzurlu bir hava katıyor.

cocuk-odasi

Yorum Yazın