Sürgülü Kapı Modelleri

Modern mimarinin pratik ve işlevsel çözümlerinden biri olan sürgülü kapı modelleri iç ve dış mekanlarda güvenle kullanılmaktadır. Bu alanlarda kullanılan sürgülü aılar farklı malzemeler ve kalitede olmakla birlikte fiyat açısından da farklıdır.

Sürgülü Kapı Modelleri ile ilgili görsel sonucu

Dış mekanlar için daha güvenli ve gelişmiş sistemler yer alıyorken, iç mekanlar için çok daha farklı tasarımlar dikkat çekiyor. Panel şeklinde kullanılan bölme alanları yaratmak ya da herhangi iki kapıya ray sistemi takarak sürgülü kapı yapmak mümkün oluyor. Ancak inşaat sektöründeki kapılar daha güvenli ve sağlam olarak dış mekanlarda tercih edilebiliyor. Pimapen olan ve ahşap ya da renkli seçeneklerle değerlendirebileceğiniz sürgülü kapı modelleri, kişisel beğeniye göre farklılık göstermektedir.

 

Balkonlar İçin Sürgülü Kapı Modelleri

Balkonlar İçin Sürgülü Kapı Modelleri ile ilgili görsel sonucu

Balkonlar için tercih edilen sürgülü kapı modelleri, güçlü ve sağlam modellerle dikkat çekmektedir. Güvenlik açısından son derece güçlü biçimde donanmış bu kapıların ısı yalıtımı sağlayan modelleri tercih edilmelidir. Balkonda sürgülü kapı kullanımı son derece yaygın hale gelmiştir. Özellikle yer kazanmak ve evi daha aydınlık göstermek için sürgülü kapı modelleri tercih edilmektedir.

 

Bahçe ve Teraslar için Sürgülü Kapı Modelleri

Bahçe ve Teraslar için Sürgülü Kapı Modelleri ile ilgili görsel sonucu

Bahçe ve teraslar da son derece önemli olan kapı sistemlerinde sürgülü modelleri tercih etmektedir. Sürgülü kapılar, geniş alanlarda en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Bu alanlarda da su ve ısı geçirmeyen özellikleri olan kaliteli malzemelerden üretilen kapılar tercih edilmelidir. Ancak iç mekanlardaki kapı çeşitleri çok daha farklıdır. Güneş kontrollü cam filmi olan ya da darbeye dayanıklı güvenlik cam filmi de taktırabilirsiniz. Her dekorasyonda en iyi ölçüyü ve modeli tercih edebilirsiniz.

 

İç Mekanlarda Sürgülü Kapı

İç Mekanlarda Sürgülü Kapı ile ilgili görsel sonucu

İç mekanlarda sürgülü kapılar, genelde ucuz olan plastik kapılar ve ahşap sistemlerle kullanılır. Bu sistemlerin tercih edildiği mekanlar genelde salonu büyük olan ve bölünmek istenen alanlardır. PVC olarak yapılan bu kapılarda sağlam bir güvenlik aramamak gerekir. Dekoratif olarak ve geçici olarak iş göreceğini bilmelisiniz. Mutfaklarda, sofalarda ya da merdiven girişlerinde bu alanları kullanabilirsiniz. İç mekan sürgülü kapı modelleri ahşap ve beyaz renklerde tercih edebilirsiniz.

Benzer Haber  Kapsül Gardırop Nedir? Avantajları Nelerdir?

Yorum Yazın