dekorasyon-emlaklobisi

Ucuz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yenilen tasarımların var olduğu günümüz dekorasyon dünyasında hepimizin beğendiği onlarca ürün vardır. Ne yazık ki bazı zamanlar fiyatlarını görünce sadece beğenmekle kalıyoruz. Ve bizler, artık az maliyetle büyük güzelliklere imza atmak istiyoruz. Hem güzel dekorasyon yapmak hem de paramızın bir çoğu cebimizde kalsın istiyoruz. Bu yazımızda da sizlerin ufkunu genişleterek, uygun fiyata nasıl dekorasyon yapmanız gerektiğinin cevabını paylaşacağız.

Ucuz ev dekorasyonu dendiğinde ilk aklımıza gelen “dönüşüm” fikirleri olmalıdır. Nasıl mı? Örneğin eski bir merdivenden yepyeni bir kitaplık yapmak gibi. Maliyeti düşük , bir o kadar da şık. İhtiyacınız olan tek şey eskimiş kullanılmayan bir merdiveni temizleyerek kullanılır hale getirmek. Dilediğiniz boyda raflar yerleştirerek dizayn etmek.

dekorasyon-emlaklobisi

Evinizde elbette kullanmadığınız,eskimiş ya da yıpranmış dantelleriniz vardır. Şimdi sıra onları birer mumluk haline getirmekte.  En düşük maliyetle ortaya çıkaracağınız bu ürün eminiz ki masalarınıza ya da orta sehpalarınıza çok yakışacaktır. Unutmayın ki ucuz ev dekorasyonun başı “dönüşüm”dür!

dekorasyon-emlaklobisi

Dönüşüm Dekorasyon

Günümüzde birçok yerde karşımıza çıkan bir ürüne sıra geldi.” Anı çerçevesi.” Dilerseniz evde kendiniz yapabilirsiniz, dilerseniz uygun fiyata dışarıdan tedarik edebilirsiniz.Her iki sonuçta oldukça güzel olacaktır. Bir evin olmazsa olmazı hiç kuşkusuz anıları hatırlatacak fotoğraflardır. Bu sebepten dolayıdır ki içimizi ısıtan bu çerçeveden mutlaka  bir adet edinmeliyiz.

dekorasyon-emlaklobisi

Evinizin herhangi bir bölümünde bulunan raflar, eminiz ki varlıklarıyla gösteriş katıyordur. Dekorasyon için mutlaka bu tarz bir raf edinmelisiniz. Odanızda,salonunuzda, koridorunuzda şu şekildeki  basit rafların altına onları daha güzelleştiren çizimler yapılabilir veya uygun fiyata yaptırılabilirsiniz. Sonuç sizce de farklı ve şık olmaz mı?

Ya da ben duvarımı boyamak istemiyorum derseniz,  görseldeki uygun fiyatlı ve şık görünen ipli raflar tam size göre. Kullanımı odaya, salona, hatta ofise yani kısacası her yere uygun olan bu tatlı tasarım harikası ceplerinize de dost. Görselde de gördüğünüz gibi kitap,biblo,bardak,süs eşyası vs. dilediğiniz parçaları koyabilirsiniz.Kendi zevkinize göre dizayn ederek, güzel bir parça ortaya çıkarmış olursunuz. Bizden söylemesi bir göz atın!

Benzer Haber  Kendin Yap Projeleri: Ev Boyama İşlemi

dekorasyon-emlaklobisi

Ucuza ev dekorasyonu yapmanın temel kuralı dönüşüm yapmak olduğunu söylemiştik. İkinci kural ise evinizde kendinize ait tasarımları kullanmanızdır. Bu sayede düşük maliyetle evinizi daha kişisel, daha özel,daha dikkat çekici hale getirerek, tasarımlarınızla farklılık yaratmış olursunuz. Buna aşağıdaki görsel örnektir. Evin en dikkat çekici alanı kesinlikle kişinin yapmış olduğu duvardaki tasarımıdır.

Mutfağınıza değişik değişik kupa setleri almalısınız! Kupaların fiyatları hem uygundur hem de gelen misafirlerinizin ilgisini çeken parçalardır. Size güzel bir fikirler geliyoruz.Aldığınız bir seti mutfak rafına koymaktansa masanızın üzerinde tutarsanız aksesuar gibi durmasını sağlayabilirsiniz. Bu da mutfağınıza değişik bir güzellik katacaktır. Bizden söylemesi…

dekorasyon-emlaklobisi

İyi ve kaliteli bir dekorasyonun olmazsa olmazı hiç kuşkusuz aynalardır. Bulunduğu ortamın havasını anında değiştiren aynaların çeşit çeşit fiyatları da mevcuttur. Dilerseniz mağazalardan dilerseniz internetten satın alabildiğiniz gibi hayalinizdeki modelleri yapan aynacılar da mevcuttur. Birden çok aynanın bir bütün oluşturması sizce de çok şık durmamış mı?

dekorasyon-emlaklobisi

Kendinize Ait Tasarımlar Kullanın

Bu tarz saatler günümüzde o kadar çok talep görüyor ki günümüzde. Bu görselden yola çıkarak evinizin bir bölümünde bir adet saatiniz olsun yeterli, illa bu denli büyük olmasına gerek yok tabii ki. Ancak bizim fikrimizce  böyle bir saat, oldukca gösterişli yapacaktır, bulunduğu yeri. Ki duvarınızda bulunan her dekorasyon ürünü zaten o alanı çok fazla güzelleştirmiyor mu? Günümüzde parçalı saatlerin her bütçeye uygun maliyeti olanı yapılmakta. Bu saatin benzerini veya aynısını biraz araştırma yaparak uygun fiyata bulabileceğiniz garantisini veriyoruz. Ne olursa olsun zevkinize göre uygun fiyatlı bir saatiniz mutlaka evinizin başrolünde olsun. Neticede saat dekorasyon dünyasında çok önemli!

dekorasyon-emlaklobisi

Olmazsa olmaz çiçeklerimiz! “Uygun fiyatlı dekorasyon nasıl yapılır?” sorusuna cevap ararken saat,ayna,kendi tasarımlarımız derken  çiçeklerimizi unutmak elbette olmaz. Çiçeklere elbette bir dekorasyon ürünü olarak bakmamak gerek. Onlar varlıklarıyla bizlere çok şey öğretmekteler. Ancak konumuz gereği o özelliklerini ele alacağız.Öncelikle saksıları tamamen sizin bütçenize ve zevkinize bırakıyoruz. Minik bir botanik bahçe oluşturmak o kadar tatlı bir hareket olacaktır ki. Daha sakin ve huzurlu bir ortam şöyle bir tabloyu hayatınıza geçirmelisiniz!

Benzer Haber  Modern Ev Dekorasyonu İçin Püf Noktalar

dekorasyon-emlaklobisi

Aydınlatmada lambaderin tasarım gücünü hiçbirimiz göz ardı edemeyiz. Hem uygun fiyatlı olup hem de ortamın havasını bir anda yükseklere taşıyan bir dekorasyon ürünüdür. Çok farklı tasarımları da mevcuttur.  Fiyat aralığı oldukça ceplere hitap eden türden. Koltuklarınızın yanı başında şöyle güzel bir lambader sizce de çok iyi değil mi?

dekorasyon-emlaklobisi

Yüksek ücretler cebinizden çıkmadan da evinizi daha şık,daha farklı,daha özel hale getirebilirsiniz. Birkaç önemli yıldız parçayı satın alarak ve evinizde kullanmadığınız bazı parçaları daha güzel tasarımlara kendiniz dönüştürerek  çok güzel işlere imza atabilirsiniz. Sadece biraz düşünmek  ve ufkumuzu genişletmek yeterli olacaktır. Daha az maliyetle daha şık dekorasyonlar yapmanız dileğiyle…

 

Yorum Yazın