Ucuz Ev Tadilatı Önerileri

Ucuz ev tadilatı önerileri ile evinizi  kendiniz yenileyebilir ve bambaşka bir görünüm kazanmasını sağlayarak evinizin değerini arttırabilirsiniz.

ucuz-ev-tadilati

Ucuz ev tadilatı nasıl yapılır?

Evmizi yenilemek genellikle bizi korkutur. Çünkü bunun için maliyet ve zaman ayırmak gerekir. Fakat ev tadilatı için uygun fiyatlı ve kolay birkaç yol vardır. İşte, ucuz ev tadilatı önerileri ;

Desenli duvar kağıtları ile evinizi bambaşka bir görünüme kavuşturabilirsiniz

ucuz-ev-tadilati

Evinizin duvarlarına yapabileceğiniz bir başka işlem, mobilyalarınıza uygun bir duvar kağıdı ile duvarınızı kaplamak olabilir

ucuz-ev-tadilati

Mutfak tezgahınızdan memnun değilseniz yenisini yaptırmanıza gerek kalmadan tezgahınızı yenileyebilirsiniz. Mutfak tezgahı için özel olan bazı boyalar ile bu boyalar ile tezgahınız yepyeni olabilir.

Bir silikon ile banyo lavabonuzda bazı çatlaklar var ve gözünüze hiç hoş görünmüyor ise bunları kolayca kapatabilirsiniz.

Elektrik tesisatınızdaki sıkıntı büyük bir şey olmadığı sürece manyetik bir aparat ile kolay yoldan sıkıntıyı aşabilirsiniz.

Duvara monte edilen bir aparat alarak kendiniz de kartonpiyer döşeyebilirsiniz.

ucuz-ev-tadilati

Paslanmaz çelik görüntüsünü, uygun renkte satılan boyalardan alarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Camınızın görünümünü değiştirmek istiyorsanız vitraylı cam kullanabilirsiniz

Tezgah arası kaplamanızdan sıkıldıysanız, bir usta dahi çağırmadan kolaylıkla görünümünü değiştirebilirsiniz. Duvar kaplamasında olduğu gibi farklı farklı desenleriyle yapı marketlerde bulabilirsiniz.

ucuz-ev-tadilati

Avizenizi taktığınız yerin de estetik görünmesi için bu gibi şeylerden edinebilirsiniz

ucuz-ev-tadilati

Ev tadilatı için dikkat edilmesi gerekenler

Mutfak ve banyolar bir evdeki en önemli odalardır. Daha sonra yatak odası gelir, oturma odası, yemek odası ve salon bunları takip eder. Bunun nedeni  insanların tüm diğer odaları isteğe bağlı aktiviteler için daha fazla kullanılırken, mutfak ve banyolarda daha fazla vakit geçirmek zorunda kalmalarıdır. Bu nedenle tadilata öncelikle mutfak ve banyolardan başlamanız avantajınıza olacaktır.

Benzer Haber  Bakımı Kolay Salon Bitkileri

Mutfak dolaplar ve büyük aletler nedeni ile ilk sırada gelirken son yıllarda, ev satın alanlar için banyoların mutfaklardan daha önemli hale geldiği gözlenmekte. Tuvalet, küvet ve lavabo sadece sorunsuz, temiz ve fonksiyonel olmamalı, aynı zamanda, banyoya uyumlu bir renk düzeni eklenmeli. Yeni bir boya, duş ve lavabo armatürleri ya da havlu rafları bile banyonun görünümünü değiştirecektir.

Müstakil veya villa tipi bir ev sahibi iseniz, evin önünde biraz peyzaj yaptığınız gibi, arka bahçeye de yapmak gerekir. Arka bahçenizi insanların dinlenmek ve vakit geçirmek isteyecekleri bir yer haline getirerebilirsiniz.

Bahçe tadilatı ve dekorasyonu için öneriler

ucuz-ev-tadilati

  •   Bir çardak yapın
  •   Dışarıdaki platformu tamir edin veya yenisiyle değiştirin.
  •  Çeşme veya küçük bir süs havuzu kurmayı düşünün.

ucuz-ev-tadilati

 

Yorum Yazın