Yatak Odası İçin Dekoratif Ürünler

Yatak odası evimizin en mahrem yeri. Büyük ya da küçük, balkonlu ya da balkonsuz, ebeveyn banyosu olan ya da olmayan pek çok farklı türde ve büyüklükte yatak odaları var.

Salonunuzun dekorasyonu, gelen misafir ve sizin için ne kadar önemli ise yatak odanızın dekorasyonu da aslında bir o kadar önemli. Sizin en çok vakit geçirdiğiniz kişisel alanınızın daha güzel ve şık görünmesi için yapılması gereken birkaç şey var. Bunlar için küçük dekorasyon önerileri ve aksesuarlar yeterli.

Yastık ile dekorasyonunuzu güçlendirin

Yatak odalarında genellikle beyaz renk ya da açık renkler kullanılır ama siz tek renkli tekstil ürünleri kullanarak yatağınızı renksiz bırakmayın.

Yine de açık renk örtüler kullanmak istiyorsanız; yatağınızın üstünü desenli ve yatak odanızın canlı görünmesini engellemeyecek yastıklarla süsleyebilirsiniz. Bu küçük dokunuşlar yatak odanıza anında renk getirecektir.

Halılar

Yatak odanızın zemini, odanın görünümünü zenginleştirmek ve dekorasyonu tamamlamak için uygun bir alandır. Döşemeleri değiştirmek hem zahmetli hem de maliyetli. Bu işi sizin için bir halı yapabilir ve bu çok daha az maliyetli  olur.

Aynı zamanda yatağınızdan kalkar kalmaz ayağınızı ilk olarak soğuk ve sert zemine basmaktansa yumuşak bir halıya basmak çok daha konforlu.

Yatak Örtüleri

Yataklarınızın üzerine nevresim haricinde örteceğiniz renkli, desenli yatak örtüleri hem yatak odanızı zenginleştirecek hem de canladıracak. Yatak odanızın daha düzenli görünmesi için size yardımcı olacak yatak örtülerinin odanızın dekorasyonuna ve yastıklarınıza uygun renklerde ve desenlerde seçerseniz odanız çok daha şık görünecektir.

Tablolar

Yatak odasında dolabın olmadığı kısımdaki duvarlar genellikle boş kalıyor. Artık çoğu sıfır konut projesinde giyinme dolabı ya da giyinme odası olduğunu düşünürsek yatak odası duvarlarının cansız kalmaması için tablolar imdadımıza yetişiyor.

Benzer Haber  Türkiye'nin En Pahalı Yalısı: Tophane Müşiri Zeki Paşa Yalısı

Yatak odasının tek bir duvarını desenli ve renkli bir duvar kağıdı ile kaplayıp, üstüne kağıdın rengine uygun tablolar asarsanız duvarınızda ne kadar şık durur bir düşünün.

Yorum Yazın