Yatak Odası İçin Dolap Modelleri

Yatak odası için dolap modelleri oldukça fazladır. Yatağın başucunda bulunan dolap modelleri, içinde giyinme alanı barındıran dolap modelleri, aynalı veya gömme dolap modelleri ve daha fazlası… Biz de sizler için en kullanışlı dolap modellerini derledik.

Yatak odalarının diğer odalardan farkı ebeveynlere özel, mahrem bir yaşam alanı olmasıdır. Bu nedenle dikkatli bir şekilde dekore edilmelidir.  Elbise dolapları, yatak odası mobilyaları büyük ölçülere sahip oldukları için odayı tasarlarken daha fazla dikkat gerektirir. Yatak odası için tasarlanan dolaplar boyutları nedeniyle doğru konumlandırılmazsa ileride sorun çıkarır ve yaşam alanını daraltır. Günümüz teknolojisi sayesinde yatak odası içinde yapılacak dekorasyon için birbirinden farklı tasarımlar mevcuttur. İşte bu tasarımlardan bazıları:

Başucu dolap modelleri

Yatak odanızda yeterli alanınız yoksa başucu dolaplar sizi bu durumdan kurtarabilir. Fonksiyonel tasarımı sayesinde odada yer kaplamadan,  depolama alanları ve kıyafetleriniz için bolca yer oluşturabilirsiniz. Yatağın sağ ve sol yanında kalan dolapları gömme dolap olarak yaptırdığınızda hem kullanışlı hem de ferah bir alan yaratmış olursunuz.

Özel giyinme odalı dolaplar

Giyinme odası, elbise dolabı ve size özel bir alan oluşturduğu için oldukça kullanışlı bir bölümdür. Fazla yer kaplamadan iki alanı birleştirebilirsiniz. Yatak odası içinde özel bir seperatör ile bir giyinme odası oluşturarak odanızı daha kullanışlı bir alan haline getirebilirsiniz.

Elbise dolabı odası

Çok fazla eşya, kıyafet veya aksesuara  sahipseniz bu dolap fikri tam size göre. Üstelik elbise dolabı odası nevresim, yorgan gibi yük alanı olarak da kullanılarak evinizde alan açmanıza yardımcı olacaktır.

Özel tasarım dolaplar

Yatak odanızda özel tasarım dolapları da tercih edebilirsiniz. Bu sayede kendi zevkinize göre bir alan yaratmış olursunuz. Kapaklı dolaplar yapılabildiği gibi kapaksız, raf şeklinde dolaplar da oldukça estetik görünebilir.

Benzer Haber  Mutfak Temizliği İçin Pratik Çözümler

Aynalı dolap modelleri

Aynalı dolaplar, modern yatak odası dolap tasarımları arasında yer alır. Günümüzde de yoğun rağbet gören aynalı kapak dolap modelleri modern yatak odaları içinde de kullanılır. İç tasarımını kişiliğinize göre yapacağınız elbise dolabının kapaklarını aynalı olarak tercih edebilirsiniz.

Yorum Yazın