yazlikevicindekorasyon

Yazlık Evler İçin Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon evlerin havasını değiştiren küçük dokunuşlar olabilmektedir. Genel anlamda evin özelliklerine göre mobilyaların seçilmesinden boya rengine karar verilmesine kadar her detay dekorasyon işinin içine girmektedir. Detaylı olmasına rağmen püf noktaları vardır. Yazlık evler için dekorasyon fikirleri nelerdir diye merak edenler yazımızı inceleyebilir ve sizde evinizde kolayca uygulayabilirsiniz. Yazlık evleri daha rahat ve ferah göstermek için birkaç noktaya dikkat edilmesi gerekir. Bu sayede sıcaklıkla birlikte evinizi kapalı ve sıkıcı mekanlar olmaktan çıkarabilirsiniz.

yazlık-ev-dekorasyon

Yazlık Evler İçin Dekorasyonda Mobilyaların Önemi

Yazlık evler için dekorasyon fikirleri nelerdir sorusuna yanıt ilk olarak mobilyaların seçimleriyle gelmektedir. Yazlık ev olması rahat mobilyaların seçilmesini beraberinde getirmektedir. Deniz ve kum güneş gibi üçlünün yanına kullanışlı ve leke tutmayan kumaşlardan yapılmış olan hatta evinize renk verecek mobilyaları seçmeniz evinizdeki enerjiyi değiştirecektir.

Yaz aylarını yansıtacak sıcak renkleri seçebilirsiniz. Zümrüt yeşili, turuncu, sarı gibi renkler yazlık evler için en uygun renkler olarak değerlendirilmektedir.

yazlikevdekorasyon

Pratik mobilyalara seçmeniz yaz aylarında temizlik işinizi de kolaylaştıracaktır. Özellikle misafirleri olanlar için yatak haline gelebilen çok yönlü mobilya takımları salonlar için tercih edilebilir.

TV üniteleri ve kitaplık gibi iki işlevi olan mobilyaları seçmeniz evde fazla eşya bulundurmamanızı sağlayacak pratik ürünlerdir. Mobilya renklerinde de beyaz ve krem tonlarını tercih etmeniz soğuk kış günlerinden sonra yazlık evlerinizi aydınlatacak seçimler olacaktır.

Fazla eşyayla evinizi boğmadan refah ortamlar yaratmanız elinizde. İhtiyacınız olan mobilyaları satın alarak hem bütçenize düşünmüş olur hem de yaz ayları için kullanacağınız evinizde konforlu bir yaşam alanı yaratmış olursunuz.

Seçeceğiniz mobilyalarınız kalitesini evinizin denize yakınlığına göre tercih edebilirsiniz. Denize yakın olan daireler için nemden korumak amaçlı uygun mobilya ve kumaş seçimleri yapılmadır.

Benzer Haber  Fonksiyonel Aydınlatma Modelleri

Açık Renkler İle Küçük Mekanları Genişletin

dekorasyon

Yazlık evler için dekorasyon fikirleri nelerdir sorusu küçük daireler için sorulduğunda öncelik dairelerin kullanışlı bir şekilde dekore edilmesinden geçmektedir. Uygun mobilya seçimiyle işe başlanmalıdır. Büyük ve gösterişli mobilyalar yerine yatak olabilen ve aynı zamanda köşe takımı şeklinde kullanılabilen daha uygun mobilyalar seçilmelidir.

Renk seçimleri de önemlidir. Desenli ürünlerden kaçınmak gerekir. Daha çok düz renk ve daire içinde aynı tonlara hakim olunmasına dikkat edilmelidir. Koyu renkler yerine açık tonlar daireyi daha büyük gösterecek ayrıntılardır. Duvar renklerinde de muhakkak açık tonlar tercih edilmelidir.

Odalar içinde ayna kullanılması mekanı olduğunda daha büyük gösterecek ufak ayrıntılardan biridir.

yazlikev

Dekorasyon işinde ufak aksesuarlar önem taşırken küçük daireler için aksesuarlar fazla yönelmemek gerekir. Az ama öz aksesuar seçimleri evin havasını değiştireceği gibi dairenin kalabalık gözükmesini de engelleyecektir.

Mutfak alanlarında da açık tonların seçilmesi daireyi büyük gösterecek önemli detaylardan biridir. Yazlık evlerin en önemli yanları kısa süreli olarak kullanılmasıdır. Bu nedenle eşyaya boğmadan ferah alanların yaratılmasına özen gösterilmelidir.

Yorum Yazın