Yeni Evde Bulunması Gereken Dekorasyon Ürünleri

1- Avize

Yeni bir ev dizayn ediyorsunuz ve olmazsa olmazımız ise şık ve tamamlayıcı bir avizedir. Avize düzenlediğiniz evinizin havasını değiştirmekle kalmıyor bir bütün haline getiriyor. Bu nedenden dolayı özenle seçmenizi renk ve şekil açısından dikkat edilmesi gereken bir dekor ürünüdür.

2- Ayna

Eğer ki evinizin koridorlarının dar olduğunu ve salonunuz da aynaya yer olmadığını düşünüyorsanız koridorunuz da yer kaplamayan duvara monte edilmiş bir ayna ve raf tercih edebilirsiniz. İkisi arasındaki uyumu yakalamaya özen göstermelisiniz. Ufak kaktüs ve sukulent tarzı çiçeklere de rafınız da yer verebilirsiniz.

3- Manyetik Kapı Durdurucu

Düşünün ki taşındığınız evin duvarları yeni ve mis gibi kirlenmesinden veya zarar görmesinden korkar durumdasınız. Diğer kapı durdurucuların dan ziyade bu daha hayat kurtarıcı olmaktadır. Manyetik kısmı kapı kapandığında yuvasına oturacağı için kolayca temizlenebilir olmaktadır. Bu özelliği onu oldukça tercih edilir durumda kılmaktadır.

4- Kitaplık

Eski evinizde kitaplığınız muhtemelen odalarınız da duruyordu hatta saklanıyordu şimdilerde ise kitaplıklar salonlara taşınmış durumdadır. Bu durum ise oldukça hoş bir görüntü ve sadece kitaplık niyetinde kullanılmamak ile beraber küçük boyutlu çiçeklerinizi de bu raflar da dekore edebilirsiniz.

5- Halılar

Yeni evinize yeni dekoratif halılar katmak havanızı oldukça değiştirecektir. Halı seçimi gözünü yormakla beraber dekoratif durmasını sağlamak açısından çok önemlidir. Bu konuda ağırlıklı olarak dinleneceğiniz alanlarda daha çok sade halılar tercih etmek sizin için iyi bir seçenek olacaktır.

6- Çerçeveler

Yeni eviniz de eski anılarınıza yer açmak her zaman huzur dolu bir his uyandıracaktır. Anılarınızı dekor ederken alacağınız çerçeve kalınlığı ve çerçevelerin birbiri ile olan renk uyumu dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Renkli bir eviniz var ise ince ve sade çerçeveler oldukça zarif bir görüntü ile evinize sıcak bir hava bırakacaktır.

Benzer Haber  Küçük Mutfak İçin Fazla Alan Açmanın Püf Noktaları

7- Çiçekler ve Saksılar

Çiçekler geri de mi kalacaktı tabiki hayır! Onları da düşündük. Çiçeklerinizi yerleştirdiniz ve eviniz ile uyum sağlamadığını düşündünüz. O halde eski saksılarınız için güzel bir kılıf uydurabiliriz. İster satın alıp giydirebilirsiniz, isterseniz hasır ip ve silikon tabancası yardımıyla çeşitli şekillendirmeler yapabilirsiniz, dilerseniz hatta örebilirsiniz. Bu iş sizin için de zevkli hale gelecektir. İsterseniz de ip, şekil ve hatta modelde saksılara sahip olacaksınız. Böylelikle eviniz ile çiçekleriniz arasındaki uyum hiç kaybolmamış olacaktır.

Güzel, sağlıklı ve huzurlu günlerde evinizi kullanmanız dileğiyle…

Yorum Yazın