Yılbaşında Dekorasyon İçin Kullanılabilecek Ürünler

Yılbaşına çok az bir süre kala aklımızda nasıl bir süsleme oluşturacağımız ve nasıl dekor edeceğimiz konusu oldukça kafa karıştırıcı olmuştur. Bu konu hakkındaki fikirlerimizi sizinle paylaşacağız. Gelin bakalım dekor olarak neler kullanılıyormuş?

1- Kapı Süsleri

Kapı süsleri her zaman kullanıldığı gibi yılbaşında da çeşitli şekil ve renkte hazırlanarak veya satın alınarak tercih edilmektedir. Renk ağırlıklı olarak yeşil, kırmızı ve kahverengi tonlarından oluşmaktadır.

2-Yılbaşı ağacı

Gelin şöyle kapıdan içeri girelim ve ilk görmek istediğiniz ne olacaktır diye sorsam tabii ki yılbaşı ağacını görmek diye cevap vereceksiniz. O halde klasik bir çam ağacından farklı olarak yeşil bir süsleme ve 10-15 cm lik bir led ile de basit bir çam ağacına sahip olabilirsiniz. Böylelikle yer kaplayan bir ağacınız olmamış olur. Tabii ki almak istediğiniz takdirde süsleme konusunda ise isteğinize göre süsleyebilirsiniz.

3- Mumlar

Mumlar ve ledler bir arada kullanılsa da böylesine güzel ve farklı akşamlar da vazgeçilmezler arasında olmuşlardır. Konseptinize göre farklı model, renk ve boylar da süsler ile beraber veya ayrı konumlar da kullanabilirsiniz.

4- Süsler

Evet çam ağacınız var mumlarınız hazır masanızı hazırlıyorsunuz ve buna uygun süsler mi düşünüyorsunuz? O halde renk uyumunu hiç bozmadan kullanacağınız büyüklü küçüklü süsler ledler ile çevrilerek çok hoş ve rahat bir ortam havası katacaktır. Ayrıca süsler çeşitlendirilebilir bu konu da epey seçeneğiniz olduğunu söyleyebilirim.

5- Kekler

Kekler bizce bu konuda en iyi dekor oluşturmakla beraber yenilebilmesi açısından masalarımızın baş süslerinden bir tanesidir. Kek şekillerini yılbaşı temalarıyla süslendirerek oldukça sıcak görüntüler elde edebilirsiniz.

Benzer Haber  Akvaryum Dekoru Nasıl Yapılır?

6- Kırlentler

Nasıl ki kekler dekor oluşturuyorsa kırlent ve battaniyeler de kullanılmak için aynı dekor görevini görmektedir. Çeşitli desen, renk ve biçimlerle süsleyebilirsiniz.

7- Yılbaşı Hediyeleri

Yılbaşının bir geleneği olan insanların birbirine hediye alıp verme olayı hepimizin hoşuna giden bir olaydır. Bu nedenden dolayı özenle seçip süslemeyi asla ihmal etmemişizdir. Yapılan hediye paketleri, yılbaşı ağacı ile birleştiğinde oldukça güzel bir dekor ortaya çıkartacaktır.

Sevdiğinizi belli etmek ve sevildiğinizi hissetmek dileğiyle güzel bir yıl diliyoruz.

Yorum Yazın