kartonev

Karton Ev : Wikkelhouse

Karton kutudan yapılmış bir evde yaşayabilir misiniz? Herhalde bu sorunun yanıtı herkes için olumsuz. Ancak bu ev bildiğiniz kartondan evlere hiç ama hiç benzemiyor. Wikkelhouse; yani karton ev görenleri kendine hayran bırakacak kadar şık ve inanılamayacak kadar konforlu bir tasarıma sahip. Bütün tabularınızı yıkacak bu küçük ev dünyanın dört bir yanından pek çok insanın rüyalarını süslüyor.

Su Geçirmez, Geri Dönüştürülebilir Karton Ev

wikkelhouse

Karton kutu dendiğinde aklınıza sakın ince bir mukavva gelmesin. Wikkelhouse tamı tamına 24 kat oluklu mukavvadan yapılıyor. İskeleti bu madde ile oluşturulan yapının iç gövdesi ahşap paneller ile döşeniyor. Ayrıca uzun süre kullanılabilmesi ve yağışlara karşı dayanıklı olabilmesi için dış cephesi de su geçirmez bir mantolama sistemi ile kaplanıyor. Böylece karton ev düşünülenin aksine oldukça sağlam bir yapı haline geliyor. Kullanılan bütün malzemeler de geri dönüştürülebilir. Yani mukavvadan bir evde yaşamak hem sizin için hem de doğa için olağanüstü bir deneyim.

Hafif, Aydınlık Ve Modern Görünüm

kartonev

Wikkelhouse, karton ev, hammaddesi nedeni ile oldukça hafif bir yapıya sahip. Mukavva ve ahşabın mükemmel bileşiminden ortaya çıkan bu göz alıcı ev aynı zamanda son derece aydınlık iç mekânlar sunuyor. Dilediğiniz kadar ışığı içeriye alarak açık renk kaplamaları ile günlerinizi aydınlatıyor. Şehirlerin donuk apartman dairelerinde bulunamayacak kadar doğal ve ferah bir havası olan bu evde yaşarken mutsuz olmak neredeyse imkânsız!

Üstelik yapı şirketinin tahminlerine göre Wikkelhouse, 100 yıl boyunca kullanılabilecek kadar dayanıklı. Geri dönüştürülebilen, doğa dostu bu prefabrik ev sayesinde uzun yıllar boyunca keyifli bir yaşam sürmek oldukça iyi bir seçenek. Dünyanın derdinden, soğuk betonlardan, kirlilikten ve stresten uzaklaşmak isteyenler için Wikkelhouse en doğru seçim.

Benzer Haber  En Uzun Ömürlü İnsanlar Burada Yaşıyor!

Karton Ev, Avrupalıların Gönlünü Fethediyor!

kartonev

İlki 2016’da inşa edilen Wikkelhouse o dönemden beri büyük bir hayran kitlesine sahip. Böyle bir eve sahip olmak isteyenler için bir bekleme listesi bile bulunuyor. Hollandalı Fiction Factory şirketinin ürettiği bu doğa dostu, sıradışı evler Avrupa’da pek çok ülkede oldukça revaçta.

Başta Hollanda olmak üzere İngiltere, İskandinavya, Almanya, Fransa  ve Belçika gibi pek çok kuzey Avrupa ülkesinde bekleme listeleri çoktan oluşturulmuş durumda. Ancak büyük emek ve özen isteyen bu evlerden bir yıl içerisinde yalnızca 20 adet inşa edilebildiğinden Wikkelhouse, yalnızca bu ülkeler ile sınırlandırılıyor.

Buna rağmen Avrupalıların büyük ilgi gösterdiği bu küçük ev, özgür ruhlu ve doğa tutkunu bütün insanları kendine çekmeye devam ediyor.

Yorum Yazın