Türkiye’deki Göl Evleri

Alternatif tatil arayanlar için göl evleri her zaman tercih edilir. Türkiye tatil konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Çünkü yaz kış her zaman tatil yapılacak yerler bulunur. Özellikle de yaz tatillerinde yerli ve yabancı turistler Türkiye’nin pek çok doğal güzellik alanına akın eder.

Tatil denildiğinde pek çok kişinin aklına deniz, kum ve güneş üçlüsü gelir. Türkiye’nin üç tarafının denizler ile kaplı olması da bu tatilin farklı yerlerde yapılmasına olanak sağlar. Ancak Türkiye aynı zamanda tam bir göl cennetidir. Birbirinden güzel göller de tatilcilerin ilgisini çeker.

Denizlerin kalabalıklığı ve sıcaklığı kimi zaman insanları farklı tatil arayışlarına götürür. İşte bunların başında da göl tatili gelir. Göl kenarında tatil yapmak huzuru ve serinliği birlikte arayan kişilere yardım sunar. Çünkü göl tatili ile denizin tüm o sıcaklığından uzaklaşılır. Hafif serin bir tatil arayanların istediği gibi bir yere ulaşması sağlanır. Ayrıca göl tatili kalabalıktan biraz olsun uzaklaşmak isteyenlere de huzuru sunar. Türkiye’deki göl kenarlarına yapılmış göl evleri ile tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bafra Göl Evleri

Göl evleri denildiğinde akla ilk gelen yerlerin başında Bafra gelir. Yaz tatili için en fazla tercih edilen yerlerin başında Bodrum gelir. Ancak Bodrum çok kalabalık oldu için bir süre sonra insanlar orada sıkılır. Siz de Bodrum’un kalabalığından kaçacak bir yer arıyorsanız; Bafra göl evlerini tercih edebilirsiniz.

Bafra göl evleri Muğla’nın Milas ilçesinde yer alır. Sunduğu doğal güzellik ile de herkesi kendisine hayran bırakır. Muğla Milas yolunda Bafra Gölüne giderken kendinizi tam anlamı ile doğa ve tarih ile iç içe hissedeceksiniz. Yol boyunca gördüğünüz tarihi kalıntılar ile de oldukça etkileyici bir yolculuk yapabilirsiniz. Günübirlik vakit geçirmek için tercih edilen bu göl etrafında aynı zamanda konaklama olanağı da sağlayan evler bulunur. Göl evlerde konaklayarak gerçek anlamda tatilin ve huzurun etkisini hissedebilirsiniz. Bafra göl evleri bu özelliği nedeni ile pek çok tatilcinin planladığı tatiller arasında yerini alır.

Benzer Haber  Sarah Jessica Parker'ın Evi

İznik Göl Evleri

Doğa ile iç içe tatil yapmak isteyenlerin bir diğer adresi ise İznik Gölü olur. Tarihin çok eski zamanından beri bilinen bu göl pek çok topluma da yurtluk yapmıştır. Bu nedenle de gölün etrafından tarihten kalıntılar da görmek olanaklıdır.

İstanbul’dan İznik Gölüne giderken doğa sizi zeytin ağaçları ile karşılar. Pek çok köyden geçilen yol istikameti de insanların ayrıca ilgisini çeker. Osmanlı Dönemindeki eski yerleşim yeri olan bu köyler, iki katlı sevimli ahşap evlerden oluşur. Bu nedenle de yol boyunca doğallığın yanı sıra tarihi doku da sizi etkisin altına almayı başarır.

Sapanca Göl Evleri

Göl tatilini az da olsa aktiviteler ile süslemek isteyenler için Sapanca en fazla tercih edilen yerlerin başında gelir. İstanbul’a yakınlığı nedeni ile de küçük bir kaçamak için tercih edilir. Masmavi su rengi ilk görüşte insanları kendisine hayran bırakır. Etrafı orman ile çevrili bu göl doğa severlerin tutku ile zaman geçirmesine de olanak sağlıyor. Özellikle de yaz aylarında bitkilerin kendini göstermesi ile ziyaretçilerini renk cümbüşü ile karşılar.

Sabanca tatili aynı zamanda pek çok farklı göl etkinliği de sunar. Göl üzerinde sörf yapmak, yüzmek ya da sansal ile açılmak insanların burayı daha fazla sevmesini sağlar. Sapanca göl evleri ile eğlence ve doğal güzellik isteyen herkes beklentisine fazlası ile sahip olmayı başarır.

Yorum Yazın