Antonio Banderas’ın Evi

Antonio Banderas’ın evi kendisi gibi görenleri büyülüyor! İspanya Sarayını andıran Antonio Banderas’ın evi muhteşem bir tasarım ve dekorasyona sahip.

Antonio Banderas ve Melanie Griffith Hollywood’un en sevilen çiftlerindendi ancak tam 18 yıl süren evliliklerinin ardından yollarını ayırmaya karar verdiler. Bu kalpleri kıran ayrılığın sonucunda sahip oldukları 1400 metrekarelik ihtişamlı evlerini 16.1 milyon dolara satışa çıkardılar. Çift, Akdeniz tarzı dekore edilen göz alıcı malikaneyi 1999 yılından beri evleri olarak kullanıyordu. Grinin Elli Tonu ile şöhreti yakalayan Melanie’nin kızı Dokota Johnson da burada büyümüştü.

Taş cephe

 Antonio-Banderas’in-evi-emlaklobisi

İtalyan mimarisinin tüm özellikleri vurgulanarak inşa edilen taş yapının mimarı Gordon B. Kaufmann. Antonio Banderas’ın evinin görkemli girişi ziyaretçilerini rengarenk parçalar ve modern sanat eserleri ile karşılamakta. Girişte yer alan renkli tablolar, desenli tavan ve bekleme alanının tasarımı, özellikle Banderas’ın İspanyol kökenlerine bir gönderme niteliğinde.

İspanya sarayını andıran motifler

 Antonio-Banderas’in-evi-emlaklobisi

İspanya saraylarını anımsatan Antonio Banderas’ın evi, etkili el çizimi duvar desenleri, zengin mobilyalar ve ortama şölen havası katan avizeler ile döşeli. Bol detaylı aksesuarlarla süslenen yaşam alanı, yükseltili tavanları sayesinde daha ferah bir görünüme sahip. Yaşam alanından geçilen bar bölümü ise oldukça dikkat çekici. Koyu kırmızı rengin hakim olduğu barda loş ışıklar, ahşap ve altın dokunuşlar tercih edilmekte.

Dış ve iç alanları birleştiren bir mimari

 Antonio-Banderas’in-evi-emlaklobisi

Günlük kullanıma uygun parçalarla döşenen oturma odasının atmosferi oldukça rahat. Mütevazi boyutlardaki bu oda, malikanenin yemyeşil bahçesine bakan Fransız stili bir kapı ile dış alana açılmakta. Üst katı tamamen çevreleyen dar balkonlar, kenarlara eklenen çiçekleriyle oldukça dikkat çekici. Dış bahçede Akdeniz havasını yansıtan palmiye ağaçları bulunmakta. Orta bölümde yer alan turkuaz rengi havuz ise keyifle dinlenilecek şık şezlonglarla çevrili.

Benzer Haber  Organize İşler 2: Sazan Sarmalı Nerede Çekiliyor?

Bol yeşil bir bahçe

 Antonio-Banderas’in-evi-emlaklobisi

Antonio Banderas’ın evi ihtişamlı olduğu kadar kişisel mahremiyeti de koruyan bir yapıda. Ev yaşamlarını gizli tutmak konusunda oldukça özen gösteren çift, 2000 yılında yanlarında yer alan evi de satın alarak bahçelerini 6000 metrekare daha genişletti. Bahçe içerisindeki çeşmeleri, sayısız ağacı ve yeşillikleriyle Antonio Banderas’ın evi medeniyetin ortasında ama bir tatil yeri kadar huzurlu.

 Antonio-Banderas’in-evi-emlaklobisi

Baskın bir stile sahip çalışma odasında tüm duvarları kaplayan, klasik görünümde bir kitaplık mevcut. Evde bulunan dört şömineden biri bu odada yer almakta. Klasik çizgileri ve deri ağırlıklı dekorasyonuyla çalışma odası Banderas’ın karakterini yansıtan maskulen bir görünüme sahip.

Gösterişli yatak odası

 Antonio-Banderas’in-evi-emlaklobisi

Yoğun desenli kumaşlar ve göz alıcı renklerin tercih edildiği evde, yatak odası da bu stili korumakta. Koyu renkli mobilyalar ve yaldızlı motiflerin yer aldığı odanın hakim rengi ise kırmızı. Püsküllü aydınlatmaların yüksek tavandan sarkıtıldığı alan yine kraliyet tarzı bir ağırlığa ve ihtişama sahip.

Yorum Yazın