Bir Litre Gözyaşı Dizisi Nerede Çekiliyor?

Bir Litre Gözyaşı dizisi yayınlandığı günden bu yana izleyiciler tarafından büyük ilgi topladı. Umudunu yitirmeyen bir ailenin hikayesini anlatan dizi, Med Yapım – Mf Yapım ortaklığıyla Kanal D ekranlarında yayınlanıyor. Peki, Bir Litre Gözyaşı dizisi nerede çekiliyor?

Bir Litre Gözyaşı Dizisinin Konusu

Hüznü ve mücadeleyi içinde barındıran yeni dizi Bir Litre Gözyaşı konusu: Cihan, büyük bir heyecanla üniversiteye hazırlanmaktadır. Hayal ettiği gibi üniversiteyi kazandığında başka bir heyecanın da içinde bulur kendini: “Aşk”. Yaşamaya yeni başladığını hisseden Cihan, aslında tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmıştır ve bunu ilk öğrenen annesi Figen olur. Figen, kızının ömrü yettiğince onun hayatını benzersiz ve kızının hak ettiği gibi geçirebilmesi için çetin bir mücadeleye girişir.
Bir Litre Gözyaşı dizisi Kanal D ekranlarında Pazar akşamları saat 20.00’da yayınlanıyor.

Bir Litre Gözyaşı Nerede Çekiliyor?

Dizinin ilk bölümünden sonra Bir Litre Gözyaşı için İstanbul’da kurulmuş olan büyük plato merak uyandırdı. Bir mahalleden daha fazlasını barındıran Bir Litre Gözyaşı seti oldukça gerçekçi bir mahalle. O kadar gerçekçi yapılmış bir plato ki insanın nerede diye merak edesi geliyor ve hemen kalkıp gidip oyuncularla tanışmak görüşmek fotoğraf çekinmek geliyor insanın içinden.. İşte o mahalle;

Dizinin başrol oyuncusu Cihan karakterini canlandıran Miray Daner bir pastanede çalışıyor dizide. Bir Litre Gözyaşı dizisinin çekildiği dev platoda kurulmuş olan Yürekli börek ve kuru pasta mamülleri dükkanı oldukça gelen gideni olan güzel şirin bir pastane. Cihan burada çalışıyor kardeşi Elif de buraya geliyor. Cihan işine aşık birisi ama hastalık pençesini çoktan vurmuş ona.. Her geçen gün beyincik küçülüyor ve ölüme bir adım daha yaklaşıyor Cihan..

Üniversiteyi kazanmış olan Cihan havalara uçsa da zamanla hastalık belirginleşiyor ve belirtilerini göstermeye başlıyor. Cihan İstanbul Üniversitesini kazanmıştır ve mutluluğu ile ailesi de çok sevinçlidir. Dizide gördüğümüz tarihi bina Osmanlı Devleti zamanında yapılan İstanbul Üniversitesinin giriş kapısı: (İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt meydanında bulunan merkez kampüsüne giriş kapısıdır.)

Benzer Haber  Kadıköy’de Yaşamak İçin 10 Neden

İstanbul’da çeşitli semtlerde ve özel olarak kurulmuş Beykoz’daki platoda yapılan çekimler tam hız devam ediyor.

Yorum Yazın