Bir Zamanlar Çukurova Dizisi Nerede Çekiliyor?

Bir Zamanlar Çukurova Dizisi Nerede Çekiliyor? Dizinin hayranları tarafından merak edilen konulardan biri çekimlerin nerede yapıldığıdır.Bir Zamanlar Çukurova dizisi uzun süre set kurma çalışmalarının ardından beğenilen mekanlardan biri olan Adana’nın Çukurova beldesinde kurulan ve son yılların en büyük dizi platolarından birisinde dizinin çekimleri yapılmaktadır.

Bir Zamanlar Çukurova Dizisi ile ilgili görsel sonucu

İnşaatı 8 ay süren büyük çiftlikte tam 450 kişilik profesyonel bir ekip çalışarak inşaatı tamamlamışlardır. Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Aladağ Çiftliği oldukça maliyetli olsa da görkemli ve izleyenlerin merak edeceği bir çiftlik olduğunu söyleyebiliriz.

Eylül ayında ilk defa izleyicilerle buluşan Bir Zamanlar Çukurova dizisi gerek konusu gerek oyuncu kadrosu ve gerekse başarılı prodüksiyonu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

İlk bölümüyle reytinglerde ilk sıraya yerleşen dizinin nerede çekildiği dizi ile ilgili en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Perşembe günleri saat 20.00’da ATV’de yayınlanan dizi, yüksek izlenme oranı almaya devam ediyor.

Bir Zamanlar Çukurova Dizisi Oyuncuları

Bir Zamanlar Çukurova Dizisi Nerede Çekiliyor?

Yapımını TİMS & B Productions’ın ve yapımcılığını da Burak Sağyaşar ile Timur Savcı’nın üstlendiği Bir Zamanlar Çukurova dizisi oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Vahide Perçin (Hünkar Yaman), Uğur Güneş (Yılmaz), Hilal Altınbilek (Züleyha) ve Murat Ünalmış’ın (Demir Yaman) başrolleri paylaştığı dizide Turgay Aydın (Sabahattin), Selin Yeninci (Saniye), Sibel Taşçıoğlu (Şermin), Selin Genç (Gülten), Serpil Tamur (Haminne), Mustafa Açılan (Veli) ve Polen Emre (Fadik) yer alıyor. Hünkar Yaman, Çukurova’nın en önemli beylerinden olan Demir Yaman’ın annesi olarak karşımıza çıkıyor. Kararlı ve dirayetli Hünkar Yaman karakterine can veren Valide Perçin, performansı ile her zamanki gibi göz dolduruyor.

Bir Zamanlar Çukurova Dizisi Nerede Çekiliyor?

Bir Zamanlar Çukurova dizisi iklimi ve doğal güzellikleri ile güzelliği ile göz dolduran Adana’nın Çukurova ilçesinde çekiliyor. Dizi çekimi için bölgede kurulan özel platoda çekimler hâlâ devam ediyor. 1970’lerde geçen hikâye için o dönemin karakteristiğini yansıtan tema, bu platoda hayat buluyor.

Benzer Haber  Peri Ağacı Odası

Bir Zamanlar Çukurova Dizi seti ile ilgili görsel sonucu

450’yi aşkın profesyonel kişinin yer aldığı özel ekibin 8 ayı aşkın sürede inşa ettiği dev plato Adana’nın geniş Çukurovasının coğrafyasını izleyicilerle buluşturuyor.

Bölümleri ile izleyicileri ekran başına kilitleyen dizi için inşa edilen özel çiftlik, hem 1970’lerin ruhunu yansıtma başarısı bakımından hem de olay örgüsüne uygun tasarımı ile izleyicilerden ve eleştirmenlerden tam not aldı.

Ünlü Yönetmen Faruk Teber daha önceden çekmiş olduğu Hanımın Çiftliği dizisinde de olduğu gibi çekimleri Adana’da gerçekleştiriyor. Adana hem tarihi dokusu hemde gerçeklik payının yüksek olması için biçilmiş bir kaftan gibi duruyor. Zaten dizinin adından yola çıkarak Adananın eski halini izleyeceğimizi anlayabiliriz.

Bir Zamanlar Çukurova derken Adana’nın eski yaşamından müthiş bir öykü bizleri bekliyor..

Yorum Yazın