Bizim-Hikaye

Bizim Hikaye Dizisi Nerede Çekiliyor?

Fox TV’nin sevilen dizisi Bizim Hikaye perşembe günleri ekranları şenlendirmeye devam ediyor. Shameless uyarlaması olarak ön plana çıktıktan sonra birçok eleştiri alan dizi, her hafta izleyenleri ekran başına kilitlemeyi başarıyor. Peki Bizim Hikaye dizisi nerede çekiliyor?

Bizim Hikaye dizisi şehrin yoksul bölgelerinden birinde ayakta kalmaya çalışan bir ailenin hikayesini anlatıyor. Shameless’ın Türkiye uyarlaması olan dizi, her Perşembe günü izleyenleri ekran başına kilitliyor.

bizim-hikaye

Bizim Hikaye Dizisinin Konusu Nedir?

Bizim Hikaye dizisi nerede çekiliyor sorusuna cevap vermeden önce, dizinin konusunu ele alalım. Şehrin yoksul semtlerinden birinde yaşam mücadelesi veren bir aile ve o ailenin adeta annesi haline gelmiş en büyük çocuğu Filiz’le başlayan hikaye sürekli heyecanlı bir hal alıyor.

Alkolik babaları Fikri’ye rağmen ailesine sahip çıkan ve şikayet etmeden hayata sıkı sıkı tutunan Filiz’in yanında, bir küçüğü üstün zekalı Rahmet, onun bir küçüğü, şimdiden zorlu bir yasak aşk yaşayan Hikmet, onun bir küçüğü vicdanlı ve duygusal Kiraz, onun küçüğü Fikret ve en küçükleri 1.5 yaşındaki İsmet bulunuyor.

5 kardeşine sahip çıkıp hem annelik hem babalık yapmaya çalışan Filiz, güne ödenmemiş fatura sürpriziyle başlar. Evin geçimi, faturalar derken işten işe koşturan Filiz’in en yakın arkadaşı Tülay’ın ısrarıyla komşularının kınasına gitmesi hayatında yeni bir başlangıca neden olacaktır. O gece Filiz’in başına gelen kötü olay hayatına Barış’ın girmesine sebep olur. Bu olay sayesinde Barış ise bir süredir tekrar karşılaşmayı istediği kızın Filiz olduğunu öğrenir ve bu defa kızın hayatından öylesine geçip gitmesine izin vermez. Filiz’in hayatına karışabilmek için elinden geleni yapmaya çalışsa da, Filiz’in kolay kolay buna izin vermeyeceği açıktır.

bizim-hikaye

Bizim Hikaye Dizisinin Oyuncuları Kimler?

Dizinin oldukça zengin bir oyuncu kadrosu bulunuyor. Filiz karakterini sevilen oyuncu Hazal Kaya, Barış karakterini Burak Deniz, Fikri karakterini Reha Özcan, Rahmet karakterini Yağız Can Konyalı, Hikmet karakterini Nejat Uygur, Kiraz karakterini Zeynep Selimoğlu, Fikret karakterini Alp Akar ve İsmet karakterini ise Ömer Sevgi canlandırıyor.

Benzer Haber  Aşk ve Mavi Dizisi Nerede Çekiliyor?

Bizim Hikaye Dizisinin Çekimleri Nerede Yapılıyor?

Bizim-Hikaye

Bizim Hikaye dizisi nerede çekiliyor sorusu son zamanlarda sıkça soruluyor. İnsanlar zevkle izledikleri dizinin seti nerede diye merak ediyorlar. Dizinin nerede çekildiğine dair başlangıçta herhangi bir bilgi bulunmuyordu, ancak bazı kaynaklarda yer alan bilgilerde İstanbul Sarıyer ilçesinde bulunan Emirgan Mahallesi’nde olduğunu görüyoruz.

Dizinin çekildiği yerin tam adresi: Sariyer / Emirgan Mahallesi / Ahmet Celalettin Sokak.

Bizim-Hikaye

Bizim Hikaye dizisinin yeni bölümü her Perşembe saat 20:00’de Fox TV’de yayınlanıyor.

Yorum Yazın