Cameron-Diaz

Cameron Diaz ‘ın Manhattan Dairesi

Dünyaca ünlü aktris ve eski manken Cameron Diaz ’ın Greenwich Village’daki ultra lüks apartman dairesi 16 milyon TL (4,25 milyon $)’ye alıcısını buldu. Ünlü Hollywood yıldızına 2008 yılında yaklaşık 11 milyon TL’ye mal olan Manhattan’ın batısında Village’daki daire, 2014 yılında ABD’li ünlü tasarımcı ve iç mimar Kelly Wearstler’ın ellerinde yeniden tasarlanarak bugünkü ihtişamlı görüntüsüne kavuştu. İşte, Cameron Diaz ‘ın gösterişli Manhattan dairesi…

Mücevher Kutusunu Andıran Yaşam Alanı

cameron-diaz

Altın İşlemeli, Göz Kamaştıran Banyo

cameron-diaz

Wearstler’ın kusursuz yeteneği altında klasikle modernin titizlikle harmanlanarak gösterişli çizgiler ile birleştirildiği daire ihtişamlı tasarımı ile göz kamaştırıyor. Diaz’ın kendi tahminine göre Küba’lı köklerinden gelen ışıltılı ve parıldayan şeylere olan ayrı bir düşkünlüğü var. Bu detaylar aynı zamanda Wearstler’a ait tipik iç mekan tasarımı ayrıntıları olduğundan, ikilinin elinden çıkan dairenin görkemli bir görünüme sahip olması kaçınılmaz olmuş.

Parlak renkler ve metalik detayların birleştiği, altın yaldız kaplamalar ve sedefli dokular üzerinde yoğunlaşılan daire mücevher kutusunu andıran bir görünüme kavuşmuş. Daire iki ayrı oda ve misafir banyosu dahil iki ayrı banyoya sahip. Dairenin tamamında ustalıkla kullanılmış olan altın yaldızlar ve göz kamaştırıcı kaplama malzemeleri, doğal ahşabın sadeliği ve düz renklerin sıcaklığı ile birleştirilerek göz yormayan bir mimari bütünlük yakalanmış.

Parlak Metaller ve Pembe Detaylar

cameron-diaz

Ağaçlarla çevrili bir alana bakan daire Manhattan’ın en bohem mahallesi olarak anılan Greenwich Village’da konumlanıyor. İçinde bulunduğu mahallenin artistik bohem havası içerisinde ihtişamlı bir asalet ile duran dairenin en sade tasarlanmış bölümü vintage çizgilerle tasarlanmış olan zümrüt yeşili dolaplarla pirinç tezgahın birleştiği, sade hatlara sahip mütevazı mutfağı.

Benzer Haber  Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisi Nerede Çekiliyor?

cameron-diaz

Aynalarla çevrili koridordan ulaşılan ana banyoda iki dev ayna ile alan genişliği illüzyonu yaratılmış. Altın yaldızlı fayanslar arasında beyaz mermer döşeme ile donatılmış.

camerondiaz

Evde altın yaldız, metalik ve pembe kombinasyonunun en ağırlıklı kullanıldığı mekanların bir diğerinin yemek odası olduğu görülüyor. Yemek odasını ayıran cam duvar için pembemsi görünüme sahip olan rose altın cam olarak seçilmiş. Yemek masası canlı pembe renkte parlak malzemeden tercih edilmiş.

Sakin ve Huzurlu Yaşam Alanı

cameron-diaz

Oturma odasında ise tıpkı mutfak gibi sade görünümü tercih eden Wearstler ve Diaz, göz yormayan bir denge yaratmayı başarmış görünüyor. Oturma odası özel yapım pembe renkli duvar kağıtları ile sadeleştirilmiş. İhtişamlı detaylara sahip dairede, sakin ve huzurlu bir yaşama alanı yaratılmış.

cameron-diaz

Yorum Yazın