Ceyda Düvenci’nin Evi

Instyle home dergisinin haberine göre, Ceyda Düvenci’nin evi Beykoz Acarkent’te yer alıyor. Beykoz Acarkent’teki dört katlı villanın kapısının önündeki melek ve kedi aksesuarları göze çarpıyor.  Her zamanki gibi gülen yüzü ve enerjik duruşuyla karşılıyor güzel oyuncu. Daha önce şu anki evinin üst sokağında yaşıyordu Düvenci.

“Aslında burasının kullanımı eski evime göre daha pratik. En önemlisi havuzu yok ve bu durum burayı tercih etmemde önemli rol oynadı tabii ki,” diye anlatıyor güzel oyuncu. Ayrıca bu evin bahçesine vurulduğunu söylüyor.

Ceyda Düvenci’nin Evi ve Detayları…

450 m2’lik dört katlı villanın giriş katında geniş bir çalışma odası yer alıyor. Bunun bir bölümü Melisa’nın oyun odası olarak düşünülmüş.
Beş yatak odası ve banyolar üst katlarda konumlanmış. “Eski evime kırmızı-beyaz renkleri hakimdi. Burada ise turkuaza ağırlık verdim. Çok sevdiğim denizi hatırlatıyor ve bana çok iyi geliyor,” diye belirtiyor Düvenci.

Ağacın altındaki sehpada en sevdiği yazarlardan Haruki Murakami’nin “İmkansızın Şarkısı” adlı kitabı yarı açık duruyor. “Melisa uyurken okuyabiliyorum artık sadece” diyor. Ama bu durumdan şikayetçi olduğu söylenemez.

Kızımın yanında bir evcil hayvan olsun istedim

450 m2’lik dört katlı villanın giriş katında geniş bir çalışma odası yer alıyor. Bunun bir bölümü Melisa’nın oyun odası olarak düşünülmüş. Bahçe katında ise beyaz ve turkuaz renklerin hakim olduğu bir salon, yemek odası ve açık mutfak var. Kiler, personel odaları ve çamaşırhane yine bu katta. Beş yatak odası ve banyolar ise üst katlarda konumlanmış.

Evin sevimli kedileri Çino, Cadı ve Salem de ayağının dibinde geziniyor: “Kızım büyürken evde evcil hayvan olmasını çok istedim. Bunun çocuğun gelişiminde önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü hayvanlar insana sorumluluk duygusu, empati yeteneği ve karşılıksız sevgi vermeyi öğretir. Ben de köpekleri olan bir evde büyümüştüm.”

Benzer Haber  Bu Karavan Çeşitlerine Bayılacaksınız!

Renkli masalar…

Modern tarzda kendi döşediği evinde ahşap malzeme, keten ve kadife kumaştan mobilyalar tercih etmiş. Evle ilgili bazı konuları da Dali Tasarım’dan mimar Esra Kazmirci’ye sormuş.

“Kadife özellikle bizim gibi kedili evlerde daha kullanışlı” diye önemli bir ipucu veriyor arada…

Salondaki Emo Home, Mudo Concept, Bun Design ve Nuxx’tan alınan mobilyalara zeminde Reform Halı’dan alınan renkli halılar eşlik ediyor: “Bunları kendi renk zevkime göre özel sipariş ettim ve çok memnun kaldım.”

Evin detaylarını anlatırken o gün makyajını yapacak olan makyör Kürşat Akcebe’nin çocukluk arkadaşı olduğunu ve onun şerefine renkli bir masa hazırladığını anlatıyor: “Renkli masalar ve sürprizler yapmaya bayılırım. Kuzenim Zeynep Demirören’in Dream Day’i bu anlamda hayatımı kolaylaştırdı. Oranın çikolatalı ve frambuazlı cheesecake’lerini tek geçerim. Hem buraya da çok yakın…”

Yorum Yazın