cherin-evi

Cher’in Kaliforniya’daki Rönesans Tarzında Evi

Cher’in evi görenleri büyülüyor! Şarkıcı Cher, Malibudaki Rönesans stili evinin dekorasyonu için uzun zamandır arkadaşı olan tasarımcı Ron Wilson’ı görevlendirdi. Cher ”Her gün uyanıp yatak odamın penceresinden bakıyorum ve her seferinde manzara karşısındaki şaşkınlığa hayret ediyorum.” diyerek yeni evini anlatıyor.

Pasifik okyanusuna bakan dik kayalıklarda yer alan Cher’in yeni evi İtalyan Rönesans stilinde bir villa. ”Her odada okyanusun iki görünümü var, her biri çok güzel. Su her zaman parlıyor, gün batımı her zaman oluyor. Evim çok özel çünkü benim kutsal yerim, kalem, gerçekten gizliliğe sahip olduğum tek yer.” diyerek sözlerine devam eden Cher ”Evimden başka bir yerde olmak istemiyorum.” diyerek evine karşı duyduğu sevgiyi dile getiriyor.

Cher Malibu’daki Villası ile Kendi İlgileniyor

Evin tasarımında Ron Wilson ile birlikte birebir çalışan ünlü şarkıcı, Wilson ile ilk evini satın aldığında tanışıyor. Cher’in yeni evinin hem iç hem de dış tasarımının tamamen şarkıcının konsepti olduğunu söyleyen tasarımcı, projenin tamamının Cher ile birlikte bir işbirliği sonucu oluştuğunu söyleyerek Cher’in özellikle peyzaj tasarımındaki yeteneğine değinmeden geçemiyor.

3 yıl boyunca villanın tasarımını yapan ikili, hayallerindeki Venedik vizyonunu Malibu’daki 1500 metrekarelik villada gerçeğe dönüştürdü. 3 katlı çekiçle dövülerek yapılmış traverten, elle oyulmuş mermerler, damgalı bakır tavan, Mısır’dan halılar, Meksika’dan şömine, 183 santimetreye 120 santimetre boyutunda Gothic Revival avizeler, bir zamanlar İskoç Kraliçesi Mary’nin saray avlusunda yer alan San Simeon’dan bir korkuluk…

Villanın Her Köşesinde İtalyan Rönesans Döneminin İhtişamı Bulunuyor

İtalyan Rönesans duyarlılığının dramasını ve ihtişamını sevdiğini söyleyen Cher güçlü, kesin çizgilere sahip olan villada yaptığı değişiklikleri çok erkeksi yüzeylerin çok kadınsı bir şekilde yapılmasını seviyorum diye açıklıyor.

Cher’in zamanının çoğunu geçirdiği yatak odası, tasarımcı tarafından kadınsılığın ve sağlamlığın belirtisi olarak tanımlanıyor. Yatak odasının taş zeminleri el dokuması bir halı ile yumuşatılıyor. Taş platform üzerinde yükselen yatak püsküllü saten ve bir manastıra ait gotik 19. yüzyıl mobilyası olan İngiliz dolaplar, kadife ve ipek ile donatılan püsküllü sandalye ve uzun koltuk, yatak odasına Rönesans havası getiriyor.

Benzer Haber  Modacı Tommy Hilfiger ’ın Evi Tam Bir Sanat Müzesi!

Villanın oturma odası yatak odasının devamı olarak Şam ipeği ve kadifelerle donatılıyor. Zemini kireç taşından yapılan oturma odasında bulunan devasa büyüklükteki şömine rafında Meksika el oymaları yer alıyor. Villadaki sundurma kemerlerinin yapısı mermerden oluşuyor. Sundurma kemerlerinin oymaları Cher’in bulduğu ve çalışmayı tamamlaması için geçen iki yıl boyunca mülkte misafir ettiği Florida’lı esnaflar tarafından elle yapıldı.

Yorum Yazın