Çikolota Tutkunlarına Çikolatadan Ev

Çikolota Tutkunlarına Çikolatadan Ev … Charlie’nin Çikolata Fabrikası filmini hatırlıyor musunuz? Willy Wonka’nın büyülü dünyasını kısa süreliğine de olsa yaşamak artık hayal değil. Eğer siz de tam bir çikolata tutkunuysanız Fransa’da bulunan gerçek bir çikolata ev rüyalarınızı gerçeğe dönüştürmek için sizi bekliyor. Bu eşsiz çikolatadan kulübenin mimarı ise ünlü çikolata ustası Jean-Luc Decluzeau’dan başkası değil. Decluzeau, 18 metrekarelik kır evini inşa etmek için yaklaşık olarak 1.5 ton çikolata kullanılmış.

Fransız bahçelerinde çikolatanın eşsiz tadı…

Görenlerin iştahını kabartan çikolata ev Paris’e yaklaşık yarım saat uzaklıkta ve Fransa’nın Sèvres kentinde yer alıyor. Cité de la Céramique bahçelerinin ortasına bir cam ev olan L’Orangerie Ephémère içerisine yerleştirilen ev özenle korunuyor.

Ziyaretçilerini sürprizlerle karşılayan kır evinin mobilyaları da dahil olmak üzere içerisindeki her şey saf çikolata kullanarak hazırlanmış. Kapılardan pencerelere ve tavanlara kadar evin içi tamamen yenilebilir olarak üretilmiş. Tabii ki ziyaretiniz sırasında hiçbir şeyi yemenize izin verilmiyor.

Dokunduğunuz herşey çikolatadan!

Çikolatanın leziz güzelliği sadece kapı ve pencerelerle de sınırlı değil. Ev içerisinde görülen tüm eşyalar çikolata kullanılarak yapılmış. Bu mükemmel evde sehpa, şifonyer, dolaplar, kitaplık, kitaplığın içerisinde bulunan tüm kitaplar ve hatta şömine bile çikolatadan. Bu kadarı da olmaz dedirten evin belki de en şaşırtıcı bölümlerinden biri de lavabosu. Koyu renk çikolata dolapların üzerine yerleştirilmiş sütlü çikolatadan yapılma evyesi ise zorlu bir işçilik ürünü.

Çikolata, rüyaları süsleyen evin sadece içerisinde de kullanılmamış. Göz alıcı evin giriş kapısının önünde ördekler için beyaz çikolatadan yapılma bir alan ve minik bir çiçek bahçesi de ziyaretçileri karşılıyor. Çikolata ev, bir kerede 4 kişiye ev sahipliği yapacak şekilde tasarlanmış.

Lezzetli minyatür çikolata ev

Burada konaklayan misafirler tamamen çikolatadan yapılan bir evde kalma şansının yanında evin tasarımını yapan sanatçı Jean-Luc Decluzeau ile de bir atölye çalışması yapma fırsatı yakalıyor. Decluzeau bu özel atölyede misafirlere minyatür bir çikolata kır evinin nasıl yapıldığını öğretiyor. Konuklar ise bu tatlı hediyeyi ziyaretlerinin bir hatırası olarak evlerine götürebiliyorlar.

Benzer Haber  Megan Fox ve Brian Austin Green Evini Sattı

Decluzeau heyecanını, “Seyahat edenler için insan boyutunda bir çikolata kulübe inşa edeceğimi hiç düşünemezdim. Çikolataya olan tutkumu paylaştığım için çok mutluyum ve umarım gezginler bu kadar eşsiz ve lezzetli bir yerde konaklamanın keyfine varacaklardır” diyerek paylaşıyor. Çılgın bir hayalin ürünü olan ev ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim sunuyor. Sonuçta kim çikolatadan tavanlar, kapılar, dolaplar, saat ve kitapların enfes kokusuyla uyanmak istemez ki?

Yorum Yazın