cukurdizisi

Çukur Dizisi Nerede Çekiliyor?

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği ekranların yeni dizisi Çukur, Sinan Öztürk tarafından yönetiliyor. Oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Çukur dizisi kısa zamanda ekranın sevilen yapımlarından biri oldu. Haliyle dizinin hayranları için Çukur dizisi nerede çekiliyor? sorusu da büyük önem kazandı.

Çukur nerede çekiliyor?

cukurdizisi

Dizi, diziye adını da veren Beyoğlu’nun Çukur Mahallesi’nde geçiyor. Tarlabaşı Bulvarı’nda çekimlerine başlanan Çukur dizisinin bazı sahnelerinin çekimi ise Paris’te gerçekleştirildi. Medyatik açıdan da en çok tercih edilen balat sokakları birçok dizi ve filmlere ev sahipliği yapıyor. Son zamanların en çok izlenilen ‘Çukur’  dizisi renkli Balat sokaklarında çekiliyor.

Dizi setine mahalle sakinlerinin ve diziyi severek izleyenlerinde aşırı yoğun ilgisi var.  Bu nedenle sette geniş güvenlik önlemleri alınıyor. Ayrıca bir döneme damga vuran ve soluksuz izlenen ‘Cennet Mahallesi’ de Balat sokaklarında çekilmişti.

Çukur dizisinin konusu nedir?

cukurdizisi

İstanbul’un en belalı mahallelerinden biri olan Çukur Mahallesi’nin kontrolü Koçovalı ailesindedir. Ancak Koçovalı mahallesinin başı bir çete ile derttedir. Koçovalı mahallesi bu çete ile uğraşırken, yıllar önce yeni bir hayat kurmak üzere mahalleyi ve ailesini terk eden Yamaç, mahalleye geri döner. Ancak ne mahalle ne de Yamaç eskisi gibidir. Hayatının aşkı olduğuna inandığı Sena ile hayatını yeniden düzene koymaya çalışan Yamaç’ın hayatında şimdi yeni bir dönem başlamaktadır. Eski mahallesine yeni hayatı ile dönen Yamaç ve Sena çiftini Çukur Mahallesi’nde Koçovalı ailesi ile neler beklemektedir? Heyecan verici senaryosu ile izleyenleri ekrana kilitleyen Çukur dizisinin senaryosu Gökhan Horzum tarafından kaleme alınmaktadır.

Çukur dizisinde kimler rol alıyor?

cukurdizisi

Dizide son dönemin gözde oyuncularından Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu, Nebil Sayın, Kubilay Aka ile usta oyuncular Ercan Kesal ve Perihan Savaş buluşuyor.

Benzer Haber  Apple Park karargahı hakkında her şey!

Balat’ın büyüleyici sokakları

Balat sokaklarına girdiğiniz andan itibaren kendinizi yaşadığınız şehirde turist hissedeceksiniz.  Sokaklarda sırt çantalı ve ellerinde fotoğraf makinesi ile gezen birçok insan göreceksiniz. Eğer antikaya merakınız varsa Balat tam yeri diyebilirim. Her gün saat üçten sonra mezatçıların bulunduğu yerlerde antika eşyalarınızı satabilir veya açık arttırma yoluyla satın alabilirsiniz. Üstelik çok görkemli eşyaları çok uygun fiyata almanız mümkün.

Yorum Yazın