Donald Trump’ın Evi!

Donald Trump’ın Evi! Mal varlığı ve medyayla olan yakın ilişkilerinden dolayı adını yıllardır duymaya alıştığımız Donald Trump, başkanlık süreci ve bu süreçteki çıkışlarıyla birlikte hemen hemen her gün gördüğümüz, duyduğumuz politik bir fenomene dönüşmüş durumda.

Uzun zamandır zenginliği ile ön planda olan birinin sahip olduğu gayrimenkuller de merak konusu oluyor haliyle. Florida’dan New York’a, malikaneden rezidansa birbirinden farklı konumlarda ve türlerde onlarca gayrimenkule sahip olan Trump’ın en dikkat çekici evlerinden biri de Manhattan’daki Trump Tower’ın 66. katında yer alan oldukça büyük ve iddialı dairesi.

Central Park’a bakan ihtişamlı bir çatı katı

“Çatı katı” dendiğinde akla genellikle mütevazı daireler gelir ancak Donald Trump’ın Manhattan’daki evi, çatı katı mütevazılığının çok uzağında olmakla birlikte ev dekorasyonu konusunda sadelikten hoşlananlara neredeyse hiçbir açıdan hitap etmeyecek kadar kalabalık ve görkemli bir tarzdan oluşuyor.

“Gökyüzündeki saray” adıyla anılan daire, Antik Yunan’dan Victoria Devri’ne, klasik İngiliz tarzından 50’lerin ABD’sine pek çok dönemi ve stili içinde barındırıyor. Sandık tipi masalar, altın kaplamalı berjerler, oldukça geniş koltuklar, büyük – küçük heykeller ve süslemeli tavanlar evin geneline hakim olurken ortamdaki en yoğun rengi ise bej tonları oluşturuyor.

Özellikle evin çalışma alanından günün her saati ayrı bir güzelliğe bürünen Manhattan manzarasına tanıklık etmek mümkün. Şehrin her daim kalabalık ve meşgul olan caddelerinin dışında Central Park’ı da gören daireye yaz-kış büyüleyici manzaralar eşlik ediyor. Aslında tripleks bir daire olan Trump’ın bu gösterişli evinin etrafı ise iş ve sanat dünyasından oldukça ünlü isimlerle çevrili. Hatta geçmişte Donald Trump’ın bu dairesine efsanevi şarkıcı Michael Jackson da komşu olmuş.

Her kat başına şimdilik 100 milyon dolar!

1983 yılında tamamlanan dairenin günümüzdeki değeri 100 milyon doları aşmakla kalmıyor her geçen gün daha da artıyor. Donald Trump’ın uzmanlardan bağımsız kendi evine fiyat biçme mantığı oldukça basit; evdeki her kat başına şimdilik 100 milyon dolar istiyor. Daha çok konuk ağırlama ve iş amaçlı kullanılan dairenin mükemmel konumu göz önünde bulundurulduğunda neden ev sahibi tarafından çoğunlukla bu amaçlar için kullanıldığını anlamak kolaylaşıyor.

Benzer Haber  Justin Timberlake’in Evi

Manhattan’ın en güzel 10 dairesi arasında gösterilen Donald Trump’ın Manhattan’daki evi, bu haliyle 2 ayrı kutbu bir araya getirmeyi başarıyor. Gökdelenlerin merkezi noktalardaki avantajlarıyla müstakil evlerin genişliğini ve klasik tarzlarını oldukça üst seviye bir anlayışla harmanlayan Donald Trump’ın Manhattan’daki evi, başkanlık faktörü de işin içine dahil olunca alıcı adaylarının sayısıyla birlikte fiyatını da epey yükseklere taşıyor.

Yorum Yazın