dunyanin-en-zenginleri-emlaklobisi

Dünyanın En Zenginleri

Dünya genelinde yapılan araştırmalar sonucunda dünyanın en zenginleri listesi belirlenmiştir. 72 farklı ülkede ve aynı zamanda farklı bölgelerde yapılan incelemeler sonucunda toplamda 2208 milyarder oldu belirlenmiştir. Belirlenmiş olan kişiler özellikle şirketler, girişimler ve vakıflar ile dünyaya yön vermektedir.

Yapılan araştırmalara göre ellerinde bulunan servet geçen yıla oranla %18’lik artış yaşayarak 9,1 trilyon dolara yükselmiştir. Toplamda 100 ismin yer aldığı listede özellikle ilk sırada yer almakta olan isimler sahip oldukları servet sayesinde önemli bir etki sağlıyor. Dünyanın en zenginleri sıralaması şu şekildedir:

dunyanin-en-zenginleri-emlaklobisi

Amazon.com şirketinin sahibi olan Jeff Bezos toplamda 112 milyar dolar ile birinci sırada yer alıyor. 2018 yılında yapılan araştırmalara göre sahip olduğu servetiyle birinci sıraya yerleşmeyi başarmıştır. Dünya çapında özellikle sahip olduğu servet sayesinde milyarder olarak anılmaktadır.

  • Bill Gates

dunyanin-en-zenginleri-emlaklobisi

Microsoft’un sahibi olan Bill Gates sahip olduğu mal varlığı ile ikinci sırada yer alıyor. Toplamda 90 milyar dolara sahiptir. Günümüzde bilgisayar kullanımında veya elektronik eşyaların kullanımında Microsoft oldukça önemlidir. Bill Gates yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda servetini her yıl daha da artırmaktadır. Bu sayede özellikle dünya genelinde bakıldığında en zengin isimler arasında ikinci sırada bulunmaktadır.

  • Warren Buffett

dunyanin-en-zenginleri-emlaklobisi

Berkshire ve Hathaway sahibi olan Warren Buffett sahibi olduğu 84 milyar dolar ile üçüncü sırada yer alıyor. Dünya genelinde araştırma yapıldığında özellikle sahip olduğu servetiyle adından söz edilmektedir. Geçen yıla oranla bakıldığında milyarderler servetlerini %18 oranında arttırmıştır.

  • Bernard Arnault

dunyanin-en-zenginleri-emlaklobisi

LVMH sahibi olarak sahip olduğu 72 milyar dolar ile dünyanın en zenginleri listesine girmiştir. Geçen yıla

  • Mark Zuckerberg

dunyanin-en-zenginleri-emlaklobisi

Facebook kurucusu olan Mark Zuckerberg sahip olduğu 71 milyar dolar listede bulunuyor. Günümüzde özellikle sahip olduğu Facebook, İnstagram gibi uygulamalar sayesinde servetini arttıran isimler arasında yer alıyor.

  • Amancio Ortego

dunyanin-en-zenginleri-emlaklobisi

Zara markasının sahibi olan isim sahip olduğu 70 milyar dolar ile listedeki isimler arasına giriyor. Dünyaca ünlü giyim markasının sahibi olan Amancio Ortego zaman içerisinde servetini katlayarak üst sıralara yükselmiştir.

  • Carlos Slim Helu

dunyanin-en-zenginleri-emlaklobisi

America Movil sahibi olan isimdir. Aynı zamanda sahip olduğu 67.1 milyar dolarlık servetiyle listede yer almayı başarmıştır

  • Charles Koch

dunyanin-en-zenginleri-emlaklobisi

Koch endüstri sahibidir. Sahip olduğu 60 milyar dolar sayesinde dünyada bilinen en zengin isimler arasında yer almaktadır.

  • David Koch

dunyanin-en-zenginleri-emlaklobisi

Sahip olduğu 60 milyar dolar ile Koch endüstri sahibi olan isim listede 9. Sırada yer alıyor. İki sahibi olan firmanın sahipleri zaman içerisinde elde edilen server ile ilk 10 arasında yer almaktadır.

  • Larry Ellison

dunyanin-en-zenginleri-emlaklobisi

Oracle sahibi olan isim 58.5 milyar dolar serveti ile listenin 10. Sırasında bulunuyor. Yapılan araştırmalara göre özellikle toplamda gerçekleştirilen 100 şirketten ilk on sıralaması en zenginlerin isimlerini gösteriyor.

Benzer Haber  Şahin Tepesi Dizisi Nerede Çekiliyor?

 

 

 

 

Yorum Yazın