Edward-Norton

Edward Norton Malibu’da Muhteşem Bir Evde Yaşıyor!

Ünlü aktör Edward Norton , Malibu’nun en ünlü evlerinden birini satın aldı. Norton, mimari başyapıt niteliğindeki dalga konseptli mülkü, mimar John Lautner’dan 11,8 milyon dolar karşılığında satın almış.

1968’de Kaliforniya’daki bir deniz kenarında yapılan ev, 37 metre boyunca uzanan bir dalgaya benzer şekilde tasarlanmış. 3.366 metrekarelik evin dış kısmı beton ve ahşap malzemeyle; iç mekanı ise cam duvarlar ve ahşapla inşa edilmiş. Koridora yayılan bitkilerle oluşturulan bahçe konsepti ise mekanın egzotik havasını arttırıyor.

Denize sıfır ve yüzme havuzu olan evin beş yatak odası, beş banyosu, iki de kütüphanesi bulunuyor.

Modern Tasarımlı Şömine

edwardnorton

Zemini klasik parkeyle döşenen salonda gri bacalı, modern bir şömine yer alıyor. Gül kurusu koltukların ortasına ve yanlarına camdan sehpalar yerleştirilmiş. Aydınlatma sedir ağacından yapılmış tavanlara gömmeli led ışıklar ile sağlanırken, duvarların bir bölümü koyu gri renge boyanmış.

Salonun bir kenarında turkuaz kapaklı uzun bir komodin bulunuyor ve köşeyi kaplayan boy aynası ışığın yansımasını artırıyor.

Dikdörtgen biçimli mutfağın tavanları ve duvarları ahşapla; zemini parkeyle döşenmiş. Küçük pencerelerin sık olduğu mekanda, pembe köşe koltuklarının önüne küçük, mermer bir masa monte edilmiş.

Sarı ahşap tezgahların hakim olduğu mutfak duvarının bir kenarı ise koyu renkli dolaplarla döşenmiş.

İçinde Lavabo Olan Kütüphane

edwardnorton

Evin en gösterişli alanlarından birini okyanusu gören yatak odası oluşturuyor. Odayı kaplayan büyük pencerenin kenarına sarı file bir sandalye serilmiş. Ahşaptan yapılan çift kişilik yatağın karşısında cam duvarlar yer alıyor. Diğer yatak odasının içinden girilen banyoya iki adet lavabo ve makyaj masası yerleştirilmiş.

İki adet kütüphanesi bulunan evin ahşap tasarımı buralara da yansıtılmış. Büyük kütüphanenin içinde ilginç bir şekilde lavabo görülüyor. Yarım daire biçimindeki koltuğun önünde, salondaki elips sehpanın bir boy küçüğü yer alıyor.

Benzer Haber  Kalk Gidelim Dizisi Nerede Çekiliyor?

Edward Norton ‘un Evi Görenleri Hayran Bırakıyor!

Edward-Norton

 

Mini kütüphanede ise kitaplığın hemen karşısındaki küçük okuma masası bir adet kenar lambasıyla aydınlatılmış. Okurken bir şeyler yiyip-içmek için de yine evin birçok yerinde olan elips sehpanın küçüğü, kitaplığın yanındaki yerini almış.

Yemek odasındaki elips orta boy masanın etrafına koyu pembe sandalyeler dizilmiş. Masayla aynı renkteki geniş komodinin üstüne süs eşyaları koyulmuş. Bej renkli parkelerin yerleştirildiği odadan aşağı kata merdiven uzanıyor. Evin dış kısmında ise güneşlenmek için şezlonglar bulunuyor.

Ünlü aktörün 11,8 milyon doları gözden çıkararak sahip olduğu bu gösterişli ev, görenleri kendine hayran bırakıyor.

Yorum Yazın