egenin_hamsisi-nerede-cekiliyor

Ege’nin Hamsisi dizisi nerede çekiliyor?

TRT 1’in merakla beklenen yeni dizisi Ege’nin Hamsisi her pazartesi akşamı 20.00’de izleyiciler ile buluşuyor. Dünya Kupası karşılaşmalarında da sık sık reklamına rastladığımız Ege’nin Hamsisi dizisinin konusunu, oyuncu kadrosunu ve nerede çekildiğini sizler için araştırdık. Ege’nin Hamsisi dizisi nerede çekiliyor?

Ege’nin Hamsisi dizisinin yapımcılığını Köprü Film-Ferhat Eşsiz üstleniyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Mustafa Şevki Doğan yer alırken senaryo da Bahar Filiz Ekinci’nin kalemine emanet.

Ege’nin Hamsisi Oyuncuları

 

Ege’nin Hamsisi oyuncuları arasında İclal Aydın, Uğur Çavuşoğlu, Uraz Kaygılaroğlu, Bestemsu Özdemir, Asuman Dabak, Eser Eyüboğlu ve Hakan Bilgin yer alıyor. İclal Aydın’ı Melahat, Uğur Çavuşoğlu’nu Şevket karakterlerine hayat verirken gördüğümüz dizide; Uraz Kaygılaroğlu Deniz, Bestemsu Özdemir ise Zeynep karakterlerini canlandırıyor.

Ege’nin Hamsisi Konusu

Türkiye’nin her bölgesi ayrı bir lezzet durağı. Ege’nin Hamsisi de muhteşem lezzetlere sahip Karadeniz ve Ege’yi konu ediniyor. Ege’nin Hamsisi, bölgelerinin muhteşem lezzetlerini sunan Karadenizli ve Egeli iki restoran sahibinin çevresinde gelişen komik, duygusal, eğlenceli olaylarla, iki farklı bölge kültürünün naif karşılaşmasını anlatıyor.

Ege’nin Hamsisi nerede çekiliyor?

Her iki bölgenin de kültürünü izleyicilere aktaran Ege’nin Hamsisi’nin nerelerde çekildiği de izleyiciler tarafından merak ediliyor. Dizi Rize’nin ve İzmir’in göz bebeği olan bölgelerinde çekiliyor. Karadeniz etabında Rize’nin Çamlıhemşin, Fındıklı ve Güneyce ilçelerini görüyoruz. Ege çekimleri ise İzmir’in incisi Seferihisar’a bağlı Sığacık’ta gerçekleştiriliyor.

Eski adıyla Vicealtı olan Çamlıhemşin, Karadeniz’in güzel ilçelerden bir tanesi. Yaklaşık 885 kilometrekarelik bir alanı kaplayan ileçnin yüzde 80’i ormanla kaplı, dağınık ve tepelik alanlardan oluşuyor. Huzur dolu doğa tatili yapmayı düşünüyorsanız Rize’deki denize sınırı olmayan  Çamlıhemşin’i tercih edebilirsiniz.

Benzer Haber  Bu Karavan Çeşitlerine Bayılacaksınız!

Rize – Fındıklı

Geçmişte Roma İmparatorluğu ve Trabzon Krallığı egemenliği altında bulunan Fındıklı, 1509 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyetine girdi. 13 kilometrelik kıyı şeridiyle tatil için güzel bir yer olan Fındıklı’dan Gürcistan’a da geçiş yapabilirsiniz.

Rize – Güneysu

Salarha Deresi ve Potomya Deresi arasında kaldığı için Güneysu adını alan ilçe aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da memleketidir. Güneyden Kaçkar Dağları ile çevrili ilçede huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

İzmir – Seferihisar

En eski yerleşim yerlerinden biri olan Seferihisar, MÖ 1000 yıllarında Giritliler tarafından kuruldu ve İyonyalılara da ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 3 bin yıllık bir yerleşim yeri olan Seferihisar ayrıca ülkemizin en güzel tatil bölgelerinden de biri.

Yorum Yazın