En Güzel Futbolcu Evleri

En güzel futbolcu evleri futbolcuların bu derece ikon haline geldiği günümüzde pek çok kişi tarafından merak edilmekte. Dünyanın en çok takip edilen sporu olan ve milyarlarca kişiye ulaşan futbol, artık sponsorluk ve yayın gelirleri ile çok daha büyük paralar kazandırmaktadır. Bu durum elbette futbolcuların da kazancını artırıyor. Beckham ve John Terry gibi yakın tarihte futbolu bırakan ve Messi ile Ronaldo gibi aktif olarak futbol hayatına devam eden futbolcuların ultra lüks evlerini konu edindiğimiz yazımızda birbirinden güzel futbolcu evlerini görebilirsiniz:

En Güzel Futbolcu Evlerinde Zirve David Beckham’ın – 20 Milyon Dolar

İspanya’da Real Madrid, İngiltere’de Manchester United efsanesi olarak bilinen David Beckham, İngiltere’de inşa ettirdiği malikanesiyle uzun süre bu listenin başında yer alacak gibi duruyor. Her detayı tek tek düşünülmüş olan ultra lüks evi otoriteler Buckhingham Sarayı’yla kıyaslıyorlar. Mimari olarak İngiliz geleneği yansıtılırken içerisinde ise zamanın ötesinde bir yapıya sahip.

En Güzel Futbolcu Evleri Listesinde Rooney Etkisi! – 17.5 milyon dolar

 

Futbol hayatını Amerika’da devam ettiren Wayne Rooney, futbolu kadar İngiltere’nin Chester şehrinde yaptırdığı eviyle de gözleri kamaştırıyor. Maddi değeri tam olarak bilinemese de genel piyasa değeri 17.5 milyon dolar olduğu konuşulan malikane, bir dünya starının evi olmak için gerekli bütün özelliklere fazlasıyla sahip. Futbol hayatının son yıllarını Amerika’da geçiren ve oynadığı futbolla taraftarın sevgilisi olan Rooney, ilerleyen yaşına rağmen önümüzdeki yıllarda da kazancına kazanç katacak gibi duruyor. Bu durum kendisinin daha büyük malikane yapmasını sağlayacak mı sorusunun cevabını ise önümüzdeki yıllarda göreceğiz.

Benzer Haber  Hangi Ünlü Hangi Semtte Oturuyor?

Dünyanın En Güzel Futbolcu Evlerinden Biri Chelsea Efsanesi Drogba’nın

Drogba, Chelsea’de oynadığı futbolla dünya çapında bilinirliğe ulaştı. İlerleyen yaşından dolayı gittiği Çin Ligi’nde de fırtınalar estirerek çok ciddi miktarda parayı kasasına koydu. Drogba, sonrasında ligimize geldi ve bir dönem Galatasaray forması giydi. Futbolculuk hayatının hemen her döneminde süperstarlığından dolayı elde ettiği önemli kazançla kendisine en güzel futbolcu evlerinden birini yaptırdı. Geçtiğimiz haftalarda futbolu bıraktığını açıklayan 40 yaşındaki fildişili futbolcu, muhtemelen önümüzdeki yıllarda vaktinin önemli bir kısmını İngiltere’de bulunan ve 15 milyon dolarlık değeri olan bu ultra lüks evinde geçirecek.

Bir Başka Chelsea Efsanesi John Terry’nin Evi, Dünyanın En Güzel Futbolcu Evlerinden – 10 Milyon Dolar

Kariyerinin neredeyse tamamını Chelsea’de geçiren John Terry, oynadığı futbol kadar geçtiğimiz yıllarda inşa ettirdiği eviyle de adından söz ettiriyor. İngiltere’nin yerel kontluk olarak işleyen Surrey bölgesinde yer alan malikane, kamuoyuna yansıyan kareleriyle herkesi kendisine hayran bıraktırıyor. Yaklaşık 10 milyon dolar değer biçilen mega yapı, içerisindeki bütün parçalarla dünyanın en iyi futbol evlerinden biri olmanın haklı prestijini yaşıyor.

Dünyanın En Havalı Futbolcularından Ronaldo’nun Kendisi Kadar Havalı Evi – 8 milyon dolar

Cristiano Ronaldo herkesin bildiği gibi şu anda dünyanın en iyi ve en bilinen futbolcularından birisi. Hatta Messi ile beraber ikisinin diğerlerinden farklı bir gezegene olduğunu bile söyleyebiliriz. İşte bu rekabetin Portekizli temsilcisi olan Ronaldo, yeni yaptırdığı malikanesiyle klasını gözler önüne seriyor. Mimari açıdan bütün detayları kapsayan ultralüks ev, yeşilliğe verdiği önemle Ronaldo’nun saha dışında da zarafet sahibi olduğunu gösteriyor.

 

Futboldaki Rekabet Evlere de Yansıdı: İşte Messi’nin Sahip Olduğu Dünyanın En Güzel Futbolcu Evlerinden Birisi – 8 milyon dolar

Messi ile Ronaldo arasındaki saha içindeki rekabet saha dışında da devam ediyor. Messi’nin Barcelona’da yaptırdığı ve piyasa değerinin 8 milyon dolar olduğu konuşulan evi, aralarındaki rekabetin pek çok alanda uzun süre daha devam edeceğinin kanıtı niteliğinde. Dekorasyonu dünyanın en iyi firmaları tarafından yapılan malikanenin medyaya sunulan görselleri, Messi’nin zevklerinin de futbolculuğu kadar iyi olduğunu göstermekte.

Benzer Haber  Poyraz Karayel Dizisi Nerede Çekildi?

Yorum Yazın