En Heyecanlı Hafta Sonu Aktiviteleri

En heyecanlı hafta sonu aktiviteleri özellikle de büyük şehirde yaşıyorsanız muhtemelen sizin için cankurtaran önemindedir. Çünkü büyük şehirde yaşıyor olmak, hafta içi büyük bir stres sizi peşinden sürüklüyor demektir. Milyonlarca insanın yer aldığı büyük bir kalabalık, herkesin sahip olduğu bir panik, acele etme ve bundan kaynaklı sinirlilik durumu.. Tüm bunlar, bizleri olduğumuzdan daha kötü hissettiriyor ve en azından hafta sonu için bir şeyler planlamak istiyoruz. Bundan 10 sene önce belki bu etkinlikler çok daha farklı olurdu fakat günümüzde hem erişim kolaylığı hem de sosyal medya gibi faktörlerle birlikte artık aktivitelerin de içeriği değişmiş durumda. Artık heyecan veren ve insanları harekete geçiren aktiviteler, durağan aktivitelere göre çok daha fazla rağbet görüyor. Elbette stabil aktivitelerin de belli bir kitlesi vardır fakat diğerinin müşteri kitlesinin çok daha geniş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Peki nedir bu heyecanlı aktiviteler:

Herkese Uygun En Heyecanlı Hafta Sonu Aktivitelerinden: Korku Evi

En heyecanlı hafta sonu aktiviteleri listemizin başında korku evi bulunuyor. Eğer bulmacalardan hoşlanıyorsanız ve hafta sonunuza biraz korku-eğlence karışımı bir etkinlikle renk katmak istiyorsanız kalabalıktan uzak arkadaşlarınızla birlikte zaman geçirebileceğiniz sizin için çok doğru bir aktivite olabilir! Özellikle arkadaş kitlenizle olan uyumunuzu ve birbirinizle olan iletişiminizi de gözler önüne seren bu oyunu hem bilgi hem de korku ve eğlenceyle birleştirerek keyifli bir 60 dakika geçirebilirsiniz. İstanbul için Kadıköy başta olmak üzere pek çok ilçede korku evi konseptinde mekanlar bulabilirsiniz.

Benzer Haber  Hugh Jackman'ın Evi

İçindeki Stresi Dışarı Atmak İsteyenlere: Paintball

Özellikle yeşil alanların bol olduğu biraz daha kırsal bölgelerde oynanan paintball, arkadaşlarınızı oyun içerisinde vurduğunuz andan itibaren fazlasıyla eğlenceli durumlar ortaya çıkarabiliyor. (Tabi vurulduğunuzda da o keyifli durumlardan bahsedebilir miyiz, o size kalmış bir durum) Özellikle hafta içi stresini atmak ve merkezi yerlerdeki kalabalıklardan sıyrılmak için paintball kesinlikle uygun bir tercih. Arkadaşlarınızla toplu yapabileceğiniz bir etkinlik olması da paintball’un sosyal yanına vurgu yapıyor.

Heyecan, Keyif ve Huzur Bir Arada: Trekking

İstanbul’un yakınında yer alan yeşil alanlarda trekking yapmak da hafta sonunun hafta içindeki stresli günlerden daha farklı geçmesini ve kalabalıktan uzaklaşmanızı sağlayabilir. Bu konuda ilk aklımıza gelen yer elbette Belgrad Ormanı oluyor. Bunun dışında biraz daha uzağa açılmak isterseniz, Kocaeli-Yuvacık’ı önerebiliriz. Normalde bir köy olarak geçen bu belde, geniş yeşillik alanları ve su yollarıyla size kendinizi farklı bir dünyadaymış gibi hissettirebilir. Bu gibi nefes açan yeşil alanlarda trekking aktivitelerini ister bireysel isterseniz de arkadaşlarınızla yapabilirsiniz.

En Heyecanlı Hafta Sonu Aktivitelerinde Klasikleşebilecek Öneri: Bungee Jumping

Genelde Fethiye ve Antalya taraflarında daha yoğun olsa da, İstanbul gibi büyük şehirlerde de artan ilgi üzerine sıklıkla bungee-jumping yapan şirketler açılmaya başlandı. Genelde Zeytinburnu taraflarında yapılan bu tarz bir etkinlikle kısa süreliğine de olsa “yaşıyor muyum ben?” sorgulamasını yapabilir, yere indikten sonra “gerçekten yaşıyorum” gibi tepkiler verebilirsiniz. Uzun bir süre, hafta içi iş ya da okulunuzda sıkılırken sizi tekrar canlandırabileceğini söyleyebiliriz. Bu açıdan başta biraz heyecanlı, sonrasında dönüp baktığınızda ise kesinlikle eğlenceli bir aktivite örneği.

Hafta Sonunuza Macera Katın: Temel Atış Eğitimi

Paintball’un biraz daha üst leveli bir stres atma aracı olarak temel atış eğitimini önerebiliriz. Siz de özellikle polisiye ve aksiyon filmleriyle büyüyen nesildenseniz içinizdeki o hiperaktif maceracıyı ön plana çıkaran bir aktivite olacaktır. Kuralları net olduğu için gayet yaygın ve problemsiz olarak atış yapabiliyorsunuz.

Benzer Haber  Dünyanın En Zenginleri

İlk Denemelerde Başka Bir Heyecana Sahip: Ata Binme

En heyecanlı hafta sonu aktiviteleri listemizin son sırasındaki etkinlik ata binmek. Bu etkinlik için heyecan ve sakinlik arasında bir yerde diyebiliriz. Ata binmeyi alışkanlık haline getirenler için biraz daha huzur ve sakinlik ağırlıklıyken ilk binişleri olanlar için kesinlikle farklı bir heyecan! Bunun için de İstanbul gibi büyük şehirlerin de çeşitli yerlerindeki botanik park ve çiftlik gibi yeşil alanları kullanabilirsiniz.

Yorum Yazın