En Pahalı Futbolcu Evleri

Yazımızda derlediğimiz futbolcu evleri ihtişamlarıyla hepinizi büyüleyecek! Diğer spor dallarının oyuncularında olduğu gibi futbolcular da, gücü ve beraberinde getirdiği lüks yaşamı sevmektedir. Kazandıkları milyon dolarların hakkını vererek kendilerine çok daha lüks bir yaşantı sürecekleri evlere yatırdıkları da bir gerçek!

Belki de futbolcuların yaptığı en iyi yatırımın başında devasa büyük ve özellikli evler geliyor. Elbette bu evler, dünyanın en pahalı futbolcu evleri olarak karşımıza çıkıyor. İşte, en pahalı futbolcu evleri :

Lionel Messi’nin Evi

Lionel Messi, futbolculuğu gibi eviyle de iddialı. Ünlü yıldız, tüm zamanların en büyük evlerinden birine sahiptir. Milyon dolar değerindeki ev; kapalı futbol sahası, özel tiyatro salonu ve bir spa salonuna sahiptir. Arjantinli futbolcu evi, havadan bakıldığında futbol topu görünümünde yaptırmıştır. Bu durum futbola olan aşkını özetliyor.

Evin değeri bilinmiyor!

Kaka’nın Evi

Kaka’nın eski takımı Los Blancos’un yakınında bulunan evin; bir spor salonu, kapalı yüzme havuzu ve 6 araba garajı vardır. Kaka evi, şu günlerde Real Madrid ekibinde oynayan Gareth Bale’e aylık 16.000 dolara kiraladı.

Evin değeri 3 milyon dolar.

 Andres Iniesta’nın Evi

Andres Iniesta, evin kapısının üzerine ismini yazmıştır. Barselona’nın süper starı ve İspanya Milli Takım oyuncusu için bu ev biraz küçük görünebilir. Ancak 4.6 milyon dolarlık evin içi kesinlikle öyle görünmüyor. 2005 yılında inşa edilen 5 odalı konak, 1 havuz ve 1 küçük kiliseye sahiptir.

Mario Balotelli’nin Evi

Mario Balotelli geçen yıl Manchester City’den ayrılmasıyla, evi bir süreliğine boş bırakmak zorunda kaldı. Mükemmel evde dört yatak odası bulunuyor. Banyo, yüzme havuzu, şarap mahzeni ve özel bir tiyatro salonuna sahiptir. Balotelli daha sonra konağı, aylık 21.930 dolara kiraya verdi.

Benzer Haber  Ashley Olsen’in Evi

Evin değeri 4.86 Milyon Dolar.

Cristiano Ronaldo’nun Evi

Dünyaca ünlü Real Madridli süper star, 2008 yılında 6 milyon dolara bu evi satın aldı. Evde; bir sauna, bir özel tiyatro salonu, spor salonu, yüzme havuzu ve bir akvaryum vardır. Cristiano gelecekte Old Trafford’a dönmeye karar verirse, belki de bu evin daha lüksünü oraya yaptırabilir.

Frank Lampard’ın Evi

Frank Lampard’ın, yakında zamanda MLS New York FC takımına transferi gerçekleşiyor olsa da; Big Apple’da bulunan 943 metrekare evi 7 milyon dolara satın aldı. Frank Lampard hala Stamford Bridge’de oturmasına rağmen bu ev sahip olduğu 2 evden biridir. Ev; 9 yatak odası, 12 banyo, 1 yüzme havuzu, tenis kortu ve hatta bir tekne havuzuna sahiptir.

John Terry’nin Evi

John Terry’nin, İngiliz Milli Takımı’ndan ayrılacağı ve yurt dışına çıkacağı düşünülürken, hala görevine devam etmektedir. Chelsea’nin deneyimli oyuncusu bu konağı, 7.5 milyon dolara satın aldı. Ev; 1 yeraltı akvaryumu, 10 yatak odası ve 34 kişilik özel bir sinema salonuna sahiptir.

Didier Drogba’nın Evi

Didier Drogba, Galatasaray ile bir sezon geçirdikten sonra evi olarak nitelendirdiği Chelsea’ye dönmüştür. Fildişili oyuncu, bu renkli evin sahibidir. 2007 yılında inşa edilen konak, 2.621 metrekaredir. Ev, 8 banyo, 7 yatak odası, 1 kupa odasına sahiptir. Bu lüks ev, yaklaşık 9 milyon dolar değerindedir. Forbes’a göre bu futbolcunun yıllık geliri ise, 20.800 milyon dolardır.

Wayne Rooney’nin Evi

Wayne Rooney’in komşuları, Robin van Persie ve Rio Ferdinand gibi takım arkadaşlarıdır. Wayne Rooney’in konağı, yaklaşık 17.83 milyon dolar değerinde Cheshire’de bir bölgededir. Evin inşası 15.7 milyon dolara mal oldu. 2004 yılında inşa edilen ev; büyük bir havuz, özel tiyatro salonu, Grek tarzı heykeller ve toprakaltı ısıtma özelliklerine sahiptir. Evin etrafı, 48.800 dolar maliyetinde güvenlik kameraları ile çevrilidir.

Benzer Haber  Acun Ilıcalı'nın Evleri

David Beckham’ın Evi

David Beckham, futbolu bırakmış olsa da magazin gündeminde her zaman yer alır. Beckham, eşi Victoria’nın da desteği ile 20 milyon dolara Londra’da bulunan “Beckingham Sarayı” olarak adlandırılan bu evi satın aldı. Beckham’ın 1999’da aldığı ev; küçük bir kiliseye, kayıt stüdyosuna ve kendi futbol sahasına sahiptir.

Futbolu seven her bireyin hayali ünlü bir futbol yıldızı olmaktır. Hazırladığımız listede bulunan isimlerin hepsi, sahip olduğu kariyerle bu hayalin görünen yüzleridir. Rüya gibi bir yaşantıya ancak rüya gibi bir ev yakışabilir.

 

Yorum Yazın