eskiyadunyayahukumdarolmaz

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisi Nerede Çekiliyor?

Hayranları tarafından merakla izlenen dizinin başrollerini Hızır Çakırbeyli karakteri ile Oktay Kaynarca ve Meryem Çakırbeyli karakteri ile Deniz Çakır canlandırıyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi nerede çekiliyor sorusu izleyenleri tarafından en çok merak edilen konular arasında.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz çekimleri İstanbul’da yapılıyor

Büyük ilgi ile izlenen, yönetmenliğini Onur Tan’ın, senaristliğini Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener’in yaptığı, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi hakkında en çok merak edilen konular arasında yer alan çekimlerin nerede yapıldığı.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi için çekim mekanları açısından oldukça farklı yerler kullanılmakta. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin nerede çekildiğine dair araştırma yapıldığında genellikle İstanbul Anadolu yakası civarlarında olduğu görülüyor. Dizinin çekimleri için daha sakin ve yeşil alanlar tercih ediliyor. Bunun sebepleri arasında ise çekimlerin kalabalık nedeni ile aksamaması.

eskiyadunyayahukumdarolmaz

Dizinin en önemli sahneleri için tanıdık bir mekan seçilmiş

Dizinin en önemli sahnelerinin çekildiği yer olan Hızır Çakırbeyli’nin evi, İstanbul’da Sarıyer’e bağlı Zekeriyaköy’de yer alıyor.

Dizide tüm ciddi kararların alındığı ve izleyicilerini heyecanla ekrana kitleyen masa sahneleri İstanbul Üsküdar’da Hababam Sınıfı Müzesi Adile Sultan Kasrı’nda çekiliyor.

Gizli görüşme ve toplantıların gerçekleştiği, çatışmaların yaşandığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz galerisi Car Rental: Atatürk mahallesi Bilgi sokak Ataşehir/İstanbul (Brandium AVM Karşısı) adresinde bulunuyor.

Diğer çekim mekanları Altunizade’de. Bakıldığında Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin çekimleri İstanbul’da çeşitli ilçe ve semtlerde yapılıyor. Ancak dizinin yoğun olarak çekimlerinin yapıldığı yerlerin başında Çamlıca ve çevresi geliyor.

Benzer Haber  Leyla İle Mecnun Dizisi Nerede Çekildi?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz son bölüm nerede çekildi?

Sevilen dizi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, konusu ve oyuncuları ile hayranlarını kendine bağlamaya devam ediyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz son bölümde yaşanan en heyecanlı sahne olan Alparslan’ın Ünal Kaplanı’ı vurduğu yer, yine masa sahneleri için tercih edilen Hababam Sınıfı Müzesi / Adile Sultan Kasrı Altunizade mahallesi, Tophanelioğlu caddesi Üsküdar/İstanbul’da çekildi.

eskiyadunyayahukumdarolmaz

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Konusu

Çocuk denecek yaşta girdiği yeraltı dünyasının tepesine doğru tırmanmakta olan Hızır Çakırbeyli ve ailesinin hikayesi anlatılmaktadır. Yeraltı dünyasına giren her adam haksızlıklara başkaldırmaya yemin eder. Güçlenip zenginleştikçe kendisi bu haksızlıkların kaynağı olur.
Hızır Çakırbeyli sevda adamıdır. Kardeşini, oğlunu, yeğeninin ve ailesinin diğer fertlerini de canından aziz tutar, onlar için fedakar bir “baba”dır. Vefakar bir dosttur. Vazgeçilmez bir ağabeydir.
Bu özellikleri onun sonu olacak yerde Hızır’ı yeraltı dünyasında da yüceltir. Sözüne güvenilir, daima iş yapılır bir adam haline gelmişken devletin radarına takılır. Devlet kontrol etmek istediği gayri meşru faaliyetleri yürütmek için ondan iyi bir aday olmadığını düşünür. Bu Çakır’a en büyük olma teklifidir.

Yorum Yazın