jenniferaniston

Evlerinin Zarif ve Yalın Tasarımlarıyla Göz Dolduran Hollywood Ünlüleri

Eski tasarımların yeniden moda olduğu günlerde yaşıyoruz. 20. yüzyıl ortalarında kullanılan sade, kullanışlı ve inovatif özelliklere sahip, net ve temiz hatlı tasarımlar, bugün yeniden ev dekorasyonunda trend oluyor. Ünlülerin evleri de trende ayak uydurmaktan geri durmuyor. İşte evlerinin zarif ve yalın tasarımlarıyla göz dolduran Hollywood ünlüleri …

Jennifer Aniston

jennifer-aniston

Yıldız, iç dekorasyon ve dizaynı öyle seviyor ki aktris olmasa kesinlikle dekoratör olmak istediğini belirtiyor. Jennifer Aniston’un Bel Air’deki evi, yumuşak ve doğal renkleri, açık alanları, içeride adeta dans eden gün ışığıyla huzur ve rahatlama için inşa edilmiş gibi görünüyor. Oturma alanlarında kullanılan geniş ve yumuşak kanepe ve yastıklar, mutfaktaki büyük, koyu renk tezgâhlar tasarımın ana fikrini vurguluyor.

jenniferanistoninevi

Rooney Mara

RooneyMara

Evlerinin zarif ve yalın tasarımlarıyla göz dolduran Hollywood ünlülerinden bir diğeri Ejderha Dövmeli Kız filminden hatırlayacağınız Rooney Mara.

California’da, meşe ağaçları içindeki 210 metre karelik evinde yaşayan Rooney Mara, buranın dekorasyonunda adeta sofistike modernizmin özünü yansıtıyor. Griler, beyazlar ve kahverengiler; çelik, cam, mermer ve mozaikle buluşup evdeki ferahlığa katkıda bulunuyor.

rooneymara

Mandy Moore

mandy-moore

Aktris, Pasadena’daki evinin dekorasyonu bittiğinde, Instagram hesabından ev hakkındaki tüm fantezilerinin gerçek olduğunu bildiren bir postu, evin fotoğrafıyla birlikte paylaşmıştı. Tavandan tabana camları, beyazdan doğal tonlara giden renk paleti ve bakır şöminesiyle ev, sadeliğin ne kadar zarif ve işlevsel olabileceğini de gösteriyor.

mandymoore

Meryl Streep

MerylStreep

Meryl Streep kadar çok Oscar heykelciğine sahipseniz, evinizde onları sergileyecek açık alanlar istemeniz çok anlaşılabilirdir. Güzel yıldızın Pasadena’deki evi de bu beklentisini karşılıyor. Japon Zen tasarımları hissedilen evde başrol oyuncusu; ışık! Doğa da geniş camlardan kusursuzca seçilen siluetiyle, bu filmde kendine yardımcı aktör pozisyonunda yer buluyor.

Benzer Haber  Ünlüler Yaşamak İçin Nereleri Tercih Ediyor?

Meryl-streep

Ellen Pompeo

EllenPompeo

Hollywood tepelerindeki bu ev, ağaçlar arasındaki konumunun kendisini yabancı gözlerden sakladığının bilincinde ve bu yüzden de çok özgür. Dekorasyonda beton duvarlara ihtiyaç kalmamış, bunun yerinde bir ağaç evde yaşıyormuşsunuz hissini veren cam duvarlar göze çarpıyor. Parlak, beyaz duvarlardaki pop-art sanat eserleri, kırmızı lake sandalyelerle tam bir uyum sağlıyor.

Ellen-Pompeo

Kristen Wiig

Kristen-Wiig

Komedi kraliçesinin Los Angeles’taki evi, sıradan bir mülk değil, Yeniden Yapılandırma ödülünü almış bir mekân. Yer aldığı zeminin doğal eğimini takip ederek tasarlanmış evde, tüm doğal renklerin açık tonları kullanılmış, açık griler, açık yağ yeşilleri, açık ahşap tonları birbirini kusursuzca tamamlıyor. Hava akımının, görüşün ve açıklığın standart oluşu ise 4 yatak odalı mekanda her odadaki ortak özellik olarak ön plana çıkıyor.

Kristen-Wiig

 

Yorum Yazın