fatihterim

Fatih Terim’in Evi!

Dalyan Koru Konutları’nda yer alan ünlü teknik direktör Fatih Terim’in evi 4 – 5 milyon dolar değerindedir.Basında çeşitli nedenlerle adına sıkça rastladığımız Türkiye’ nin gururu Fatih Terim’in evi ve ev hayatıyla ilgili detayları daha az görüyoruz.

Ailesiyle sakin ve gözlerden uzak bir hayatı olan Fatih Terim uzun yıllar boyunca Tarabya ve Sarıyer civarında ikamet etmiştir.

fatihterim

Sürekli gazeteci ve televizyoncuların ilgisine maruz kalan futbol adamları, iyi niyetle olsa bile halkında ilgisi ve baskısı eklenince, maddi imkanlarında verdiği rahatlıkla, mümkün olduğu kadar şehir merkezinden uzak, müstakil ve sakin yerlerde ya da büyük sitelerde yaşamayı tercih etmektedirler.

Fatih Terim’in Evi – Tarabya Nurol Sitesi

Hem Galatasaray’ı çalıştırdığı dönemde hem de A Milli Futbol Takımı’nı çalıştırdığı dönemde Tarabya Nurol Sitesi’nde yaşamıştır.

Tarabya Nurol Sitesi, bölgenin en eski ve köklü sitelerinden bir tanesidir. İstanbul’un kalabalığından, gürültüsünden uzak, yemyeşil bir yaşam alanı sunmaktadır.

24 saat kayıtta olan güvenlik kameraları, site sakinlerine yüzme havuzu, futbol sahası, tenis kortu, çocuk parkı gibi birçok sosyal tesis imkanı da sunmaktadır.

Fatih Terim’in Nurol Sitesi’ndeki evi, gazete sütunlarında emlakçıların bir dönem kira belirleme kıstası olarak kullanması ile de yer almıştır.

2004 senesinde sitede o dönemde yaklaşık 1500 $ dolar olan bir daire; özel bir emlak şirketi tarafından “Fatih Terim’e komşu olacağınız daire” ilanı 2500 $’lık bir fiyat ile yayınlanmıştır ve büyük talep görmüştür.

site-ev

Fatih Terim’in Yazlığı

Fatih Terim’in Tarabya’dan sonra en çok bilinen evi, Bodrum Türkbükü’ndeki yazlık villasıdır.

Fatih Terim’in satın aldığı bu lüks villa, Bodrum’un ve Türkbükü’nün simgesi olan, ve bir bütün olarak yeşiller arasında oluşturduğu bembeyaz görüntüyü bozan bir yapıya dönüşmüş olması dolasıyla uzunca süre rahatsızlık uyandırmıştır.

Benzer Haber  Bedava Ev Veren Ülke

Fatih Terim ve ailesi tadilat işlemleri sırasında villanın dış cephesini kiremit – kırmızı arası bir renge boyatmış ve çevre sakinlerinin büyük tepkisini çekmiştir.

Fatih Terim’in şu günlerde Bodrum’da bulunan bu villayı yaklaşık 15 milyon dolara satışa çıkardığı konuşuluyor.

site-yazlik

Fatih Terim’in Çeşme’deki Villası

Fatih Terim’in Çeşme’deki villası da basında, komşularıyla ve Çeşme halkıyla yaşadığı sorunlar ve uyumsuzluklar ile basında sık sık yer aldı.

Fatih Terim’in hala sahibi olduğu lüks villanın yaklaşık 1.25 milyon dolar değerinde olduğu bilinmektedir.

fatihteriminevi

Dalyan Koru Villaları

Uzun yıllar ikamet ettiği Tarabya Nurol Sitesi’nden taşınmaya karar veren Fatih Terim, yeni yaşam yeri olarak Büyükdere’deki Dalyan Koru Villaları’nda bir villa satın almıştır.

Türkiye’nin en köklü ailelerinden olan Kalkavan Ailesi’nden isimlerinde bulunduğu kişiler tarafından yaptırılan butik site 5 villadan oluşmaktadır.

Villa değerlerinin yaklaşık 4-5 milyon dolar değerinde olduğu bilinmektedir. Dalyan Koru Villaları’ndaki evi, eşi Fulya Hanım tarafından yaklaşık 3 yıl boyunca tadilat yapılmış.

Terim ailesi boğaza bakan büyük bir havuz yaptırmış ve Bodrum’dakine benzer bir şekilde sitenin yapısını bozan ve uyumsuz bir görüntüye sebep olacak şekilde beyaza boyatmıştır.

Fatih Terim’in şu günlerde Bodrum’da bulunan bu villayı yaklaşık 15 milyon dolara satışa çıkardığı konuşuluyor.

dalyankoru-villa

Yorum Yazın