gulperi-dizisi-nerede-cekiliyor-emlaklobisi

Gülperi Dizisi Nerede Çekiliyor?

2018 sezonu için bir yeni dizi projesi de TİMS&B yapım tarafından ekranlara geliyor. Projeyle ilgili detaylar günden güne ortaya çıkarken dizinin oyuncu kadrosu senaryosu ve müzikleri dışında nerede çekildiği de büyük merak konusu oldu. Peki, Gülperi dizisi nerede çekiliyor?

Gülperi Dizi Konusu

gulperi-dizisi-nerede-cekiliyor-emlaklobisi

Eşini sınırda kaybeden Gülperi acıyla kahrolurken genç yaşta 3 çocupuyla dul kalır. Üstelik kayın pederi kocasının ölümünden Gülperi’yi sorumlu tutmaktadır. Hapse düşüp 3 çocuğu Bedriye, Hasret ve Can’a hasret kalan Gülperi’nin hayatı iyice çıkmaza girer.

Hapishane çıkışı zorla İstanbul’a gönderilen Gülperi bir taraftan kapıcılık diğer yandan da bir moda evinde çalışıp para biriktirdikten sonra çocuklarını yanına alabilmek için büyük bir hukuk mücadelesine girecektir. Bu mücadelede Gülperi’ye en büyük desteği ise gençlik aşkı olan avukat Kadir Aydın verecek.

Gülperi Oyuncu Kadrosu

gulperi-dizisi-nerede-cekiliyor-emlaklobisi

Yapımını TİMS&B Productions, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstlendiği, senaryosunu Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat’ın kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Cem Karcı otururken; başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen paylaşıyor.

Nurgül Yeşilçay – Gülperi Çetin
Timuçin Esen – Kadir Aydın
Tarık Pabuççuoğlu – Yakup Taşkın
Ece Sükan – Şeyma Ören Aydın
Burak Dakak – Hasan Taşkın
Aleyna Özgeçen – Bedriye Taşkın
Emir Özyakışır – Can Taşkın
Onur Bilge – Ejder Taşkın
Gülçin Kültür Şahin – Kader Taşkın
Şefika Ümit Tolun – Fatma Taşkın
Ezgi Gör – Artemis Aydın

Gülperi Nerede Çekiliyor?

Gülperi dizisinin ilk bölümlerinin çekimleri Gaziantep’te meşhur Taşkınhan konağında yapıldı. Gülperi dizisinin ilk iki bölümünün çekimleri ise Gaziantep sokaklarında başladı; daha sonra ise set İstanbul’a taşınacak. Gülperi dizisinde Nurgül Yeşilçay’ın hayat verdiği Gülperi karakteri üç çocuğu ile kocası ölünce yapayalnız kalan bir kadın olarak karşımıza çıkacak.

Benzer Haber  Güzel Oyuncu Elçin Sangu'nun Evi

Gülperi dizisinde Taşkınhan olarak bahsedilen yer aslında Gaziantep’in kendisidir; Gülperi dizisinde yapılan Duruşma Gaziantep adliyesidir. Gülperi dizisinde Gülperi ve Kadir uçakla inerken şehrin görüntüsüne bakıldığında Gaziantep olduğu görülebilir. Fotoğrafta Cami minaresi arasında görülen dalgalanan büyük Türk bayrağı dikkat çekiyor. Burası Şahinbey ilçesi Türktepe sokakta bulunan ve bir tepe üzerinde kurulu olan Türktepe Camii.

gulperi-dizisi-nerede-cekiliyor-emlaklobisi

Aşağıda ki fotoğraf ise Gaziantep Şahinbey’de bulunan Hotel Hışvahan’ın iç restorandır. Hanlı restoranlar Gaziantep’te çok meşhurdur. Bu restoranın üstü ise otel olarak kullanılmaktadır.

gulperi-dizisi-nerede-cekiliyor-emlaklobisi

Kadir’in gezdiği çarşı ise Zincirli Bedesten çarşısı olarak bilinir. Gaziantep’in Bakırcılar çarşısından sonra en bilindik çarşılarından biridir.

gulperi-dizisi-nerede-cekiliyor-emlaklobisi

Yorum Yazın