hadiseninyenievi-emlaklobisi

Hadise’nin Yeni Evi

Şarkıcı Hadise, geçtiğimiz senelerde evine zorla girmeye çalışan bir kişi nedeniyle zor günler geçirmişti. Artık daha güvenli bir yerde yaşamak istediğini söyleyen Hadise’nin Bebek’te yer alan Ayşe Sultan Korusu’na taşınma kararı aldığı öğrenildi. İddialara göre Hadise’nin yeni evi 10 milyon TL değerinde.

İki yıl kadar önce takıntılı bir hayranının evine girmeye çalışması ile zorluk yaşayan şarkıcı, aynı dönemde İstinye’den taşınıp Rumelihisarı’ndaki 600 bin dolarlık dairesine geçmişti.

Boğaz manzarasına sahip dairede tek başına yaşayan 33 yaşındaki Hadise, yol üzerinde bulunan evinin güvenliğini yeterli bulmadığı için tekrar adres değişikliğine gitmeye karar verdi.

Hadise’nin Yeni Evi 4 Oda 1 Salon

aysesultankorusu-emlaklobisi

Ünlü şarkıcı Hadise, Rumelihisarı’ndaki evinin güvenliğini de yetersiz buldu. Bunun için rotasını iddialara göre Kıvanç Tatlıtuğ ile eşi Başak Dizer’in de bir süre yaşadığı Bebek’te bulunan Ayşe Sultan Korusu’na çevirdi. Şarkıcı Hadise, yaşadığı korkunç olaydan sonra yakın koruma edindi. Anlatılanlara göre ise, Ayşe Sultan Korusu’nda bulunan 250 metrekarelik 4 oda bir salon daireyi beğendi.

Özel güvenlik görevlilerine sahip ve kameralarla 7 gün 24 saat korunan koru içinde bulunan lüks daireyi çok beğenen şarkıcı, satış işlemleri için evrakları hazırladı.

Ayşe Sultan Korusu Tarihi

Ayşe Sultan adını taşıyan koru, Bebek, Rumelihisarı sahil yolundan Boğaziçi Üniversitesi kampüsüne doğru uzanan eğimli bir arazi üzerindeydi. Ayşe Sultan, 1924 yılında Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra Osmanlı İmparatorluğu hanedanı üyelerinin yurt dışına çıkarılması nedeniyle Paris’e gitmiştir.  Korusunu 1942 yılında Sami Serozan’a satmıştır. Ayşe Sultan’ın koru içindeki 38 odalı köşkü 1958 yılında yıkılmıştır.

1960 dan sonra koru parsellenmiş, villalar, apartmanlar yapılarak burada yeni bir mahalle oluşturulmuştur. Şu anda evlerin arasında eski büyük korudan geriye kalmış ağaçlardan biri Himalaya sediri (Cedrus deodora).

Benzer Haber  Adam Levine’in Evi

Diğerleri ise selvi, mavi atlas sediri (Cedrus atlantica), erguvan, defne, ceviz, Acem dutu, dişbudak, dağ akçaağacı (Acer pseudoplatanus), Macar meşesi (Quercus frainetto), sakızağacı (Pistacia lentiscus) gibi örneklere rastlamak mümkündür.

 

Yorum Yazın