İkimizin Yerine Filmi Nerede Çekildi?

İkimizin Yerine filmi,  2016 yılında vizyona girdi ve “Yılın en büyülü aşk filmi” olarak lanse edildi. Bir aşk hikayesini yansıtan film,  büyük bir sırrı barındırıyor. Vizyona girdiği dönemde sahil kasabasının muhteşem doğa manzaraları, sürükleyici aşk hikayesi ve oyunculuk performansları ile geniş yankı uyandırdı ve adından oldukça söz ettirdi. Televizyon dizilerinden tanıdığımız Serenay Sarıkaya’nın ilk sinema filmi olma özelliğini de taşıyor. Oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler Nejat İşler, Zerrin Tekindor, İştar Gökseven, Özgür Emre Yıldırım, Aslı Bekiroğlu ve Merve Çağıran.

İkimizin Yerine filminin konusu nedir?

Yönetmenliğini Umur Turagay’ın yaptığı İkimizin Yerine filminin, senaryosunu Pınar Bulut yazdı. Yapımcılığını ise Timur Savcı, Şeyba Tüysüzoğlu, Tunay Vural ve Cemal Okan üstlendi. İkimizin Yerine filmi, oldukça duygusal bir film. Küçük bir kasabada, ailesinin değerleri ve yaşamı içinde sıkışmış genç bir kızın ilk aşkı yaşaması ile değişen hayatını konu alıyor.

Hikaye, bir kalp atışıyla bir ailenin değişen kaderine uzanıyor. Genç bir kızın hislerinin yaralı bir adamı nasıl sarstığını ekrana taşıyor. Kasabaya gelen gizemli edebiyat öğretmeni rolünü başarılı oyuncu Nejat İşler canlandırıyor. Genç kız karakterine ise Medcezir dizisinden tanıdığımız Serenay Sarıkaya hayat veriyor. Genç kızın annesi rolünü üstlenen Zerrin Tekindor ise, filmdeki performansıyla büyük alkış aldı.

Küçük sahil kasabasında başlıyor

Filmin kasabada geçen sahneleri Bursa Mudanya’da çekildi. Mudanya ilçesinin Trilye beldesinde çekimleri gerçekleşti. ,Kasabanın otantik atmosferi tüm güzelliği ile ekrandan bizlere yansıtıldı. Ayrıca Mudanya’nın doğal güzellikleri de çekilen sahnelerle beyaz perdeye aktarıldı. Küçük bir sahil kasabası olan Trilye, Marmara denizi kıyısındaki konumu ile izleyicilere hem deniz hem de yeşillik manzarası sundu.

Balıkçı teknelerinin tablo görünümü verdiği sahil, dalgaların vurduğu görüntülerle, uçsuz bucaksız yeşil vadileri ile izleyenlere Mudanya’nın muhteşem olan diğer yüzünü gösteriyor. Trilye’nin iki katlı geleneksel evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, küçük dükkanları İkimizin Yerine filmi için çekilen sahnelerden bizlere yansıtılıyor.

Benzer Haber  Emilia Clarke'ın Rüya Gibi Evi

İkimizin Yerine filmi, kasaba atmosferi ile dikkat çekiyor fakat filmin bir kısmının çekimleri de İstanbul’da geçiyor. İstanbul’un kaotik atmosferi ile kasabanın küçük dünyasının tezatlığının yansıtıldığı film, karakterlerin de aynnı şekilde çatışmasını şehirler ve o şehirlerde geçen mekanlar üzerinden izleyiciye aktarıyor. Bursa ve İstanbul’da çekilen filmin sürpriz sonu ise izleyicilerde derin bir etki bırakıyor. İkimizin Yerine filmi,  filmin çekimlerinin geçtiği Trilye’ye, kendinden sonra  birçok dizi ve filme de ev sahipliği yapacağı kapıları açtı. Trilye, oldukça küçük bir belde olan Mudanya’ya bağlı. Yalnız sinemacıların değil turistlerin de ilgi odağı olan Trilye,  filmin ardından özellikle yerli turistler tarafından oldukça ziyaret edildi.

Yorum Yazın