İlk Buluşmada Gidilebilecek Romantik Yerler

İlk buluşmada gidilebilecek romantik yerler, sonraki olası buluşmalar için başlangıç noktası sayılacağı için fazlasıyla önemli. Eğer bu ilk buluşmada gidilecek yeri siz belirliyorsanız üzerinizde biraz daha fazla risk var demektir. Çünkü karşı tarafın sizinle vakit geçirmekten keyif alması adına bu ilk görüşmede yaptığınız aktivitenin iyi bir referans olması gerekiyor. Yapılan araştırmalar, aslında insanlara dair görüşlerimizin büyük bir kısmının ilk birkaç saat içinde oluştuğunu gösteriyor. Bu nedenle o ilk birkaç saatlik başlangıç süresini en iyi şekilde kullanmanız için seçtiğiniz yapacağınız aktivitenin ikinize de hitap etmesi ve iyi bir ambiansa sahip olması gerekiyor. Bu konuda ideal mekan önerileri bizden, gerisi sizin davranışlarınız ve buluşacağınız kişiyle uyumunuza bağlı.

İlk Buluşmaların İdeal Mekanlarından: Sinema

İlk buluşma için sinemaya gitme fikrini aranızda bir ortak nokta varsa öneririz. Şöyle ki; ikiniz de çizgi roman seviyorsanız ve vizyona Marvel ya da DC Comics filmi giriyorsa başlangıç olarak bu sizin için ortak noktadır. Filmden sonra bir şeyler yiyip içmek için restorana da gidebilirsiniz. İlk kısım dışarıdan bakıldığında pek romantik gibi gözükmeyebilir. Fakat romantizm aslında sizin aranızdaki bağ ile ilgilidir. Bu nedenle bu gibi size özel durumlarda başlangıç aktivitesi olarak sinema, sonrasında da taçlandıran bir restoran planını değerlendirebilirsiniz.

İlk Buluşmaları Anlamlı Kılabilecek Romantik Aktivitelerden: Konser

Konser fikri de tıpkı sinema gibi karşı tarafla olan birikmişliğinize bağlı. Eğer ortak olarak çok sevdiğiniz bir sanatçının konseri varsa, yaptığı müzik türünden bağımsız olarak sizin için romantik bir ilk buluşma olabilir. Çünkü o konserde geçirdiğiniz vakit daha sonraki zamanlarda pek çok kez anlatılacak ve o sanatçı sizin için daha da önemli olacak. Muhtemelen şarkılarından birisi aranızdaki ilişkinin sembolü olacak, bu da sonraki buluşmaları tetikleyen önemli bir aşama.

Benzer Haber  Tom Cruise’un Evi

İlk Buluşmada Gidilebilecek Romantik Yerlere Aykırı Bir Seçenek: Workshop

Workshop denilince ilk seferde çok romantizm odaklı bir yer değilmiş gibi gözükebilir fakat workshopların romantik olmasını sağlayan şey, ortak noktaların oluşturduğu ambians. Günümüzde pek çok workshop çiftlere yönelik olarak düzenleniyor ve ortamdaki çiftler de o romantizm ruhunu yansıtıyor. Tıpkı sinema ve konserde olduğu gibi eğer ortak noktanız olabilecek bir alanla ilgili workshop varsa katılarak ilk buluşmanıza anlam ve romantizm katabilirsiniz.

İlk Buluşmada Gidilebilecek Romantik Yerlerden: Şık Restoran

 

İlk buluşmaların olmazsa olmazlarından biri de şık bir restoran. Şıklıktan kastımız ille de en pahalı yer olmak zorunda değil fakat hem bulunduğu ortam hem de müşteri kitlesi olarak belli bir standardın üzerinde olmalı. Diğer türlü, konuşma sırasında gözünüz ister istemez bulunduğunuz ortama takılacak ve bu da görüşmenin kalitesini düşürüp romantiklikten uzak bir buluşma olmasına neden olabilir. Fakat belli bir standardın üzerindeki restoranlarda yalnızca birbirinize odaklanıp o anın tadını çıkarabilirsiniz. Bu da ilk buluşmanın iki taraf için de romantik geçeceğinin bir işareti.

Romantik Yerler Bazen Sessizlik ve Huzurda Bulunur: Kalabalıktan Uzak Sahiller

Deniz her zaman herkese iyi gelmiştir. Şırıl şırıl akan suyun sesi ve masmavi örtüsünün verdiği huzurla, en güzel geçirilen vakitlerin baş dekoru olabilir. Tabi gideceğiniz sahilin kalabalıktan uzak olması gerekir, diğer türlü normal konuşma sırasında dahi pek çok gereksiz bakışa mağruz kalabilirsiniz. Henüz keşfedilmemiş ufak ve kalabalıktan uzak sahiller romantik geçmesini istediğiniz ilk buluşma için çok iyi bir seçenek olabilir.

İlk Buluşmada Keyifli Bir Ambians: Butik Kahveciler

Yukarıda saydığımız maddelerin çoğunun ortak özelliği, daha önce belli bir altyapı üzerine yapılması. Bir tek kalabalıktan uzak sahili bunlardan hariç tutabiliriz, orada da buluşacağınız kişinin sahil ortamını sizinle ilk buluşma için uygun bulup bulmayacağı konusu şüpheli. Yani internetten tanıştığınız biriyse ve görüşmeden önce sürekli konuşuyorsanız aranızda bir iletişim kurulur ve buna göre konser, sinema ya da workshop seçimi yapabilirsiniz. Fakat buluşacağınız kişiyle ilgili çok bilgi sahibi değilseniz butik kahveciler sizin için ideal olabilir, aksi takdirde gittiğiniz konser, workshop ya da sinemada sıkılma riskiyle karşı karşıyasınız. Yaygın kahve zincirlerinden farklı olarak butik kahvecilerin tasarım, çalan müzikler ve ambians olarak belli bir stili vardır. Tüm bu özellikleriyle butik kahveciler, ilk buluşmanızda önemli bir seçenek olabilir.

Benzer Haber  Kapıcılar Kralı Filmi Nerede Çekildi?

Yorum Yazın