İstanbul’a Yakın Termal Oteller

İstanbul’a yakın termal oteller, hepimiz için hafta sonu ya da yılın belli dönemlerinde gidip tatil yapmak isteyeceğimiz yerlerdir. İstanbul’da hafta içi herkes ciddi bir koşuşturmaca içinde. Şehir kalabalığı, yoğun mesai saatleri ve şehrin hemen her yerinin basık bir havasının olmasından dolayı en azından hafta sonunu şöyle güzel bir kaçamakla geçirmek hepimiz için fazlasıyla cazip bir fikir. Termal otellerde spa, sauna, termal havuz gibi imkanlardan faydalanırken akşam da otelde canlı müzik eşliğinde hafif eğlenmek fazlasıyla etkileyici bir plan. Biz de bu yazımızda hafta sonu ya da belli dönemlerde gidip kafanızı rahatlatacağınız termal otelleri sıraladık. Genellikle Yalova, Bursa ve Balıkesir’de yer alan otellerin her biri genel hizmetlerin yanı sıra kendi içinde farklı hizmet seçenekleriyle de ön plana çıkıyor.

İstanbul’a Yakın Termal Otellerin İlki: Limak Termal Boutique Hotel

Yalova’nın Gökçe Dere Mahallesinde bulunan Limak Termal Boutique Hotel, hafta sonları İstanbul’dan kaçış yapıp 2 günlüğüne kendinize gelmek için en iyi termal otel seçeneklerinden birisi. Hem vaat ettiği hizmetler hem de personelinin yaklaşımıyla hiçbir sorun yaşamadan farklı ve rahatlatıcı bir hafta sonu geçirmenizi sağlıyor. Özellikle de masaj ve suit konularında ülkenin en iyi hizmetini sunan firmalardan biri olduğunu söylesek pek de abartmış olmayız.

İstanbul’a Daha Yakın, Daha Eğlenceli Termal Otellerden: The Ness Termal Spa Convention Hotel

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde yer alan otel, termal hizmetlerinin yanı sıra eğlence anlamında da müşterilerine keyifli anlar sunuyor. Gün içerisinde spa ya da diğer termal hizmetlerden faydalanıp akşam da eğlence kısmına katılarak geçireceğiniz hafta sonu, size Pazartesi günü sendrom yaşatmayacak güzel bir deneyim sunabilir.

Benzer Haber  Aile Arasında Filmi Nerede Çekildi?

Yalova’da Keyifli Bir Termal Otel Deneyimi: Elysium  

Elysium da tıpkı Limak gibi Yalova’nın Gökçe Dere Mahallesi’nde yer alan termal otellerden birisi. Yürüyüş yollarıyla insanın içini açan Elysium, odalardaki jakuzi ve termal sularıyla da müşterilerine başarılı bir hizmet anlayışı sunuyor. Pek çok açıdan Limak’la kıyaslanan otelin saunasını ve sauna sonrası verilen detoks suyunu denemenizi öneririz.

Bursa’nın Termal Otellerdeki Önemli Eseri: Ramada Bursa Çekirge Termal Spa

Ülkemizde oksijenin en bol olduğu yerlerden Kaz Dağları’nda yer alan Ramada Bursa Çekirge, sadece bu açıdan bile müşterilerini o bölgeye çekiyor. Kaz Dağları’nın eteklerine yürüyüş yapmak için geniş alanlar sunan Ramada, masaj ve terapi konularında da iddialı bir birikime sahip. Otele gelen insanların üzerlerindeki tüm negatif enerjilerini atmasını amaçlayan işletme, sunduğu tüm çözümlerle bu amacına fazlasıyla ulaşıyor. Hafta sonunuzu Ramada’da “gündüz dinlenme akşam eğlence” formatında doyasıya keyif alarak yaşayabilirsiniz.

İstanbul’a Yakın, Konforda Divan Bursa Termal Hotel

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yer alan Divan Bursa, pek çok açıdan Divan kalitesini yansıtan bir işletme. Spa alanının genişliği, çalışanlarının ilgisi ve oda konforuyla fark yaratan otel, gerek bireysel gerekse kurumsal müşterilerine yönelik çözümler sunmakta.  Termal otel konseptine yönelik hizmetlerinin yanı sıra toplantı salonu gibi kurumsal tabanlı çözümleriyle de çeşitli iş buluşmalarının da uğrak mekanı.

Sadece Ambiansı Bile Huzur İçin Yeterli: Form Thermal Hotel Spa Kazdağları

Türkiye’deki oksijeni en bol yerlerden biri olduğunu yukarıdaki kısımda da belirttiğimiz Kaz Dağları, termal oteller için fazlasıyla cazip bir arazi sunuyor. Form Thermal da bu kapsamda kendisini Kaz Dağları’nda konumlandıran otellerden. Çocuklar için oyun parkı, geniş ve rahat odalar, aile termal havuzu gibi faktörlerle öne çıkan Form Thermal Hotel; hafta sonunu termal otelde geçirmek isteyenler için iyi bir çözüm sunuyor.

Benzer Haber  Robert Downey Jr.' ın Evi

Yorum Yazın