Kadıköy’de Yaşamak İçin 10 Neden

Anadolu yakasının güzide semti Kadıköy;  sahili, ulaşım kolaylığı, restoran ve kafeleri, mütevazi duruşuyla pek çok kişinin yaşamak isteyeceği semtlerden biridir.  Kadıköy’de yaşamak için 10 neden nedir?  Kadıköy’ün herkes için avantajları nelerdir? Bunları merak ediyorsanız sıradaki haberimiz tam size göre. İşte, Kadıköy’de yaşamak için 10 neden:

Her yere yürüyerek gidebilecekken kimin bir araca ihtiyacı var ki?

Ulaşımınızı bir toplu taşıma aracıyla, taksiyle veya özel aracınızla sağlıyor olabilirsiniz. Markete gitmek için bile arabaya bindiğimiz günümüz çağında Kadıköy’e taşınmayı düşünürseniz, 4 tekerlekli hiçbir ulaşım aracına ihtiyacınız olmayacak. En gözde mekanlardan en işlek alışveriş lokasyonlarına, en temiz sahillerden kültürel aktivitelerin tavan yaptığı sanat galerilerine her yer sadece 10 dakika uzağınızda olacak.

Kadıköy’de güneş doğana kadar eğlence bitmez…

Gece dışarı çıkmak istiyorsunuz, ama nereye gideceğiniz hakkında karar veremiyor musunuz? Bir tarafında lüks kafeler ve barlar, diğer tarafında ise meyhaneler ve gece kulüpleri yer alan semtte, gece boyunca sıkılmanıza imkan yok. Bunların haricinde, geç saatlerde acıkmanız durumunda sahilin merkezinde yer alan restoran ve büfeler açlığınızı yatıştırmak için hazır bekliyorlar.

Graffiti’nin bir sanata dönüştüğü sokaklar

Birçoğumuzun rahatsız edici boya artığı olarak gördüğü graffiti, Kadıköy’de bir sokak sanatı halini almış durumda. Her köşe başında, binaların boş cephelerinde ve dükkanların kepenklerinde görebileceğiniz desenler ve tasarımlar sokaklara bambaşka bir renk katıyor.

Benzer Haber  Ashley Olsen’in Evi

Alışveriş yapmak için bir AVM’ye ihtiyacınız yok

En ufak ihtiyacını karşılamak için en yakın alışveriş merkezinin yolunu tutanlara bir müjdemiz var. Kadıköy’de yaşarsanız, özlemini duyduğunuz sokak alışverişi kültürüne dönüş yapmanız mümkün. Kadıköy çarşısı çoğunlukla küçük esnaflardan oluştuğu için günlük alışverişinizi yapabilir, aynı zamanda da tatlı bir sohbet içerisine girerek gününüzü daha neşeli bir hale getirebilirsiniz.

Hayvan dostu bir ilçede yaşarsınız

Kadıköy’de yaşamak özellikle hayvan severler için bir ayrıcalık olmalı. İlçe sakinlerinin hayvan sevgisi, özenle seçilmiş ve yerleştirilmiş besleme noktaları, evcil hayvan sağlık merkezi ve sokak hayvanlarını koruma ve barındırma merkezi Kadıköy Belediyesi’nin sokak hayvanları için yaptıklarından sadece bazıları. Ayrıca, sokakta hayvanlarıyla dolaşan, parkta birlikte koşuya çıkan, gündelik yaşamlarından minik dostlarını eksik etmeyen komşular bulmanız mümkün.

Kitapları seviyor musunuz? Sahafların ve Kitabevlerinin cennetine hoş geldiniz

Eğer uzun zamandır aradığınız ama bir türlü bulamadığınız bir kitap varsa veya kitaplarla haşır neşir olmak hoşunuza gidiyorsa size göre bir pasaj var. Akmar Pasajı olarak anılan bu binada, her şey kitapseverlerin ihtiyaçları üzerine kurulmuş. Edebi yayınlardan deneme sınavlarına, fantastik romanlardan matematik kitabına kadar tüm yayın türlerini tek bir noktada bulabilirsiniz.

İkinci el ürünler, antikalar ve eski müzik ekipmanları da burada

İkinci el ürünler dediğimizde aklınıza birçok farklı yer gelebilir fakat kolay bulunamayan bir antika arıyorsanız uğramanız gereken yer kesinlikle Kadıköy. Antikacılar sokağı’na uğrayarak halıdan müzik ekipmanlarına kadar her türlü ürünü bulmanız mümkün.

Hayattan birkaç dakika uzaklaşmak istediğinizde koşabileceğiniz alanlar

Hepimizin gün içerisinde yaşadığı bazı zorluklar var. Trafik, gürültü, karmaşa ve kalabalık bunlardan sadece birkaçı. Fakat bu durumdan bıkmanız halinde Kadıköy tam size göre. Kadıköy, barındırdığı iş potansiyeli sayesinde hem çalışma hayatının gerekliliklerini yerine getirmenizi sağlıyor, hem de her köşede bulabileceğiniz park, bahçe ve yeşil alanlarıyla monotonluktan birkaç dakika da olsa uzaklaşıp, nefes almanızı garantiliyor.

Benzer Haber  Dünyanın En Zengin Emlakçıları

Belediyecilik konusunda çığır açan bir semt

Yaptığı etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri ve belediyecilik hizmetleri ile Kadıköy Belediyesi’nin tüm İstanbul tarafından tanındığı bilinen bir gerçek. Ama dijital dünyada da bundan aşağı kalır yanları yok. Mükemmel sosyal medya yönetiminin vücut bulmuş hali olan Kadıköy Belediyesi’nde bir sorun görmeniz durumunda bir Tweet atmanız yeterli. Asfaltta bir delik mi buldunuz? Kaldırım taşlarının araları açılmış mı? Bulunduğunuz bölgede çöpler düzensiz aralıklarla mı toplanıyor? Belediyeniz, bir mesajınızla sorunları çözmek için hazır bekliyor.

Şanlı geçmişi olan bir futbol takımına ve sınırsız spor etkinliğine sahip olmak

4 büyüklerden biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 yılında Kadıköy’de kurulmuş. Kulübün haricinde ilçe genelinde futbol, basketbol, yüzme, yelken, kürek, motor sporları, aikido, atıcılık, bilardo, briç, jimnastik, karate, su topu, tekvando ve binicilik dallarında faaliyet gösteren 100’ün üzerinde spor kulübü ve dernek var. Kısacası spor yapmayı seviyorsanız Kadıköy’de spor için birçok olanağınız olacak.

Yorum Yazın