Kadın dizisi nerede çekiliyor?

Kadın dizisi, 2017 yılının yeni yayın döneminde başlayan ve halen devam eden Türk televizyonlarında merak uyandıran bir yapım olarak yoğun bir şekilde izleniyor. İzleyiciler tarafından en çok merak edilen konulardan birisi Kadın dizisi nerede çekiliyor sorusu oluyor.

Kadın dizisi, Fox TV’de bu sezon 24 Ekim Salı günü yayın hayatına başlamış ve ilk bölümünün yayınlanması ile birlikte Türkiye’de çok yoğun bir izleyici kitlesini kendisine çekmeyi başarmıştır. Bir Japon dizisinden uyarlanan hikayesinde iki çocuğu ile birlikte eşini kaybetmiş bir kadının hayat mücadelesini anlatan dizinin başrollerinde; Özge Özpirinçci ve Caner Cindoruk yer alıyor. Güçlü bir kadroya sahip olan dizide; Bennu Yıldırımlar, Seray Kaya, Devrim Özder Akın, Feyyaz Duman, Ece Özdikici ve Ayça Erturan gibi tanınan ve sevilen geniş bir oyuncu kadrosu yer alıyor.

Türk toplum yapısına uygun bir senaryoya sahip olması ve yüksek oyunculuk performanslarının sergilenmesi ile birlikte dizi ilgi çekerken, Kadın dizisi nerede çekiliyor konusu da çoğu zaman merak ediliyor. Bu konuda dizinin çekimi için kullanılan setler, tamamen gerçek yaşam alanlarından tercih edilirken; dizi İstanbul’un birçok farklı bölgesi ile birlikte özellikle Ortaköy bölgesinin Ortabayır sokağını doğal bir dekor olarak kullanıyor ve ekranlara yansıtmaya devam ediyor. Güvenlik önlemlerinin alınabilmesi ve sıkışık durumların yaşanmaması için dizinin çekim alanlarının hangi bölgeler olacağı konusunda çoğu zaman kamuoyuna bilgi verilmiyor.

Kadın dizisi çekimleri nerede ve hangi semtte yapılıyor?

Pek çok kişi ve televizyon izleyicisi için Kadın dizisi nerede çekiliyor sorusu ile birlikte dizinin kaç sezon devam edeceği ve ana hikayenin birebir uyarlanıp uyarlanmadığı gibi konular da merak ediliyor. 8 yaşındayken annesi tarafından terk edilen ve babasının daha sonra intihar etmesiyle yalnız bir hayata mahkum olan Bahar karakteri, Sarp ile evlenmesi ve daha sonra eşini bir vapur kazasında kaybetmesi nedeniyle büyük sıkıntılar yaşıyor.

Benzer Haber  Evlerinin Zarif ve Yalın Tasarımlarıyla Göz Dolduran Hollywood Ünlüleri

Eşinin yaşadığı dönemde bir çocuğu olan ve eşi vefat ettiğinde hamile olan Bahar karakteri, iki çocuğuyla birlikte yalnız başına ve ailesinden uzak bir yaşam sürüyor. Annesi ile arasındaki sorunlar nedeniyle aile bağları kopuk olan Bahar, daha sonrasında yakalandığı kanser hastalığı nedeni ile tekrar ailesi ile bir araya geliyor. Bu noktada dizide Bahar’ın annesi Hatice tarafından kullanılan ev merak edilirken, Bahar’ın çocukları ile daha sonradan yerleştiği ev Ortabayır Sokağı’nda yer alıyor.

Kadın dizisi çekimleri İstanbul’da devam edecek mi?

Başladığı günden bu yana çoğunlukla İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde çekimleri sürdürülürken Kadın dizisi nerede çekiliyor, hangi ilçeler kullanılıyor gibi sorular, yapımcı firma tarafından genellikle yanıtlanmıyor.

Genel olarak verilen bilgiye göre dizinin ilerleyen zamanlarda İstanbul dışında da çekilmesi planlanırken bir kısmının ise Topraklı köyünde çekildiği biliniyor. Genellikle set güvenliğinin sağlanabilmesi ve daha rahat bir çalışma ortamının oluşturulabilmesi için yapımcı firma tarafından adres bilgisinin ve çekim yeri bilgisinin paylaşılmadığı biliniyor. Bu konu ile birlikte dizinin çekimlerinin yapılacağı adreslerde genellikle sabah saatlerinde ve gece saatlerinde çekim yapılması ile birlikte daha sakin ve rahat bir çekim alanı oluşturulabiliyor.

Özellikle, İstanbul’da çok yoğun bölgelerde çekim yapmak için özel zamanları ve günleri tercih eden yapımcı firma, dizinin çekim yerleri konusunda sadece oyuncular ve set ekibiyle bilgi paylaşımına gidiyor. Bu nedenle dizinin birçok izleyicisi, Kadın dizisi nerede çekiliyor sorusuyla ilgili önemli ve açık bir şekilde bilgi paylaşılmasını bekliyor. Dizinin çekildiği yerler dizi hayranları için ilgi çekici ve merak edilen bölgeleri oluşturuyor.

Yorum Yazın