Kalbimin Sultanı dizisi nerede çekiliyor?

Star TV ekranlarında, yeni yayın döneminde izleyicilere sunulacak olan Kalbimin Sultanı dizisinin çekimlerine başlandı. Türk ve Rus film şirketlerinin birlikte çekimlerine başladığı yapım, platoda çekiliyor. Dönem dizisi olarak tarihi kategoride yer alan dizinin Rusya’da Perviy isimli kanalda yayınlanacağı belirtiliyor. Peki, Kalbimin Sultanı dizisi nerede çekiliyor?

Kalbimin Sultanı dizi çekimleri nerede?

Dizi çekimlerine başlandığında, tüm bölümler için özel bir plato kurulmuş. Yapımcı şirketlerin set adresini ve set bilgilerini paylaşmaları ve kurulan platonun, Türk dizi setleri arasında en büyüğü olduğu belirtiliyor. Temellerine 2016 yılından başlanan ve Avrupa’nın en büyük film platosu olacak Midwood’un inşaatı hala devam ettiği için halihazırda dizi setleri, farklı ilçelerde kurulan platolarda çekiliyor.

Kalbimin Sultanı dizisinde de bugüne dek kurulan platolar arasında en büyüğü olduğu söyleniyor. Dizi setini ziyaret etmek isteyenlere açık olduğu ve isteyen herkesin platoyu görebileceği söyleniyor. Dizi setinin bulunduğu alan ve adresi ile ilgili net bilgi bulunmuyor.

Kalbimin Sultanı sizisi – Kocaeli seti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Maya Film platolarına kiralanan Seka Film platosu, Kalbimin Sultanı dizisinin çekimlerine ev sahipliği yapıyor. İzmit’te çekilen dizilerarasındaki yerini alacak olan Kalbimin Sultanı, Seka Film yapımı olarak hazırlanıyor. Aynı platoda daha önce çekilmiş farklı projeler de bulunuyor.

İzmit dizi seti ile ilk bölümlerinin çekimi yapılan dizinin ilerleyen bölümleri de Kocaeli’nde çekileceği söyleniyor. Plato ortamında tamamlanacak olan Kalbimin Sultanı dizisi, romantik komedi tarzında çekiliyor. Yaz sezonu dizileri arasında yer alan ve ilk 10 bölümü yayınlanan dizide, istenilen reyting puanları alınmadığı için dizinin yayından kaldırılacağı yönünde haberler bulunuyor.

Benzer Haber  Aşk-ı Memnu Dizisi Nerede Çekildi?

İzmit gayrimenkul değerleri

Dizinin çekimlerinin yapıldığı plato, Kocaeli Belediyesi’ne ait özel bir yapıdır. Film şirketlerine kiralanan ve şu anda Türkiye’nin en büyük platosu olan yapı, dizi ve film şirketlerinin genellikle kullandığı bir platodur. Kalbimin Sultanı dizisi de Kocaeli Belediyesi’ne ait İzmit film platolarında çekiliyor. Şayet dizi devam ederse ilerleyen bölümlerinde yine bu platoda devam edeceği söyleniyor. Lakin dizinin yayından kaldırılması ve yaz döneminde izlenme performansı almaması, çekimlerin devam etmeyeceği yönünde bilgiler sunuyor.

Kocaeli gayrimenkul piyasası

Kartepe’si, Maşukiye’si ve Gebze’si ile şahane güzellikler sunan minerali yüksek bir kenttir. Türkiye’nin en büyük sanayi ve ticaret merkezi olması, şehre ilginç bir hava katıyor. Ticaret ve sanayinin bu denli büyük faaliyet etmesi, normal şartlarda iklim ve doğanın yok olmasına neden olurken İzmit’e çok iyi bakılıyor.

Kocaeli Belediyesi’nin kente değer veren çalışmaları ile orman gülleri her dem taze açıyor ve Türkiye’nin ikliminden çok farklı bir iklimle, özellikle yabancı vatandaşların göz bebeği oluyor. Dubleks villalar, doğa manzaralı ve doğanın merkezinde lüks villaları ile pek çok arsasının çoktan alınmış olduğu, dağ zirveleri ve nitelikli oksijene sahip bir ildir.

Kalbimin Sultanı dizisi çekim yerlerini merak eden  herkes mutlaka İzmit’i gezmeli.

Yorum Yazın