Kalk Gidelim Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kalk Gidelim Dizisi Nerede Çekiliyor? Cumartesi günleri TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan Kalk Gidelim dizisi oyuncu kadrosu ve eğlenceli konusuyla dikkat çekiyor. Aile komedisi türündeki dizi gerek her yaştan izleyiciyi kendine çekiyor olması bakımından gerekse keyifli bir seyir sunması açısından fark yaratıyor. İlk defa Kasım 2017’de yayınlanan ve izleyiciler tarafından çok sevilen Kalk Gidelim ile ilgili olarak, dizinin nerede çekildiği sorusu en çok merak edilenler arasında yer alıyor.

Kalk Gidelim dizisi nerede çekiliyor?

kalkgidelimdizisi-emlaklobisi

Çekimleri Ege bölgesinde başlayan dizi, konu ve olay örgüsüne bağlı olarak farklı bölgeleri de kapsıyor. Dizinin sahnelerinin çoğu Muğla’da çekiliyor. Muğla’nın Saburhane ve Yeşilyurt mahallelerini set olarak kullanan dizinin ekibi yeni bölümler için bu bölgede çekimlere devam ediyor. Ege bölgesinin hem tarihi ve doğal güzelliklerini hem de iklimini izleyicilerle buluşturan Kalk Gidelim, pozitif atmosferi ile izleyenleri cezbediyor.

Dizinin konusu nedir?

kalkgidelimdizisi-emlaklobisi

Kalk Gidelim bir aile komedisi. Doğduğu ve bildiği topraklardan yıllar önce göçüp İstanbul’a yerleşen bir adamın kendi kurduğu ailesi ile tekrar memleketine dönüşünü anlatıyor. İstanbul’a gidişiyle kısmen yozlaşmış, özünü ve geleneklerini unutmuş olan bu adamın serüveni, mizahi bir üslupla sunuluyor.

Ailesini geride bırakıp İstanbul’a yerleşen Mustafa Ali, gayet lüks bir yaşantıya kavuşmuş olsa da sahibi olduğu şirket bir gün iflas bayrağını çekiyor. O da mecburen karısı ve sefa içinde büyümüş olan çocuğuyla birlikte köye dönmek zorunda kalıyor. Dizi, zengin olduğu onca yıl boyunca ailesiyle iletişimi kesmiş olan Mustafa Ali’nin ve ailesinin köye dönüş ve adaptasyon sürecini konu alıyor.

kalkgidelimdizisi-emlaklobisi

Dizide bu trajikomik hikayeyle birlikte modern hayatın getirdiği konfor ve lüks gibi kavramların kuşaklar arası bağları, ailevi ilişkileri körelttiğine, yardımlaşma gibi manevi değerlere zarar verdiğine vurgu yapılıyor. Dizinin senaryosu modernle geleneksel arasında bir karşılaştırma yaparken esprili üslubundan asla ödün vermiyor.

Benzer Haber  Türkiye’de Gezilmesi ve Görülmesi Gereken Yerler

Dizinin oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor?

kalkgidelimdizisi-emlaklobisi

Kalk Gidelim dizisi çekimlerin gerçekleştiği yer kadar oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine çekiyor. STAFF Film’in yapımcılığını üstlendiği Kalk Gidelim’in başrolünde Aile İşi ve Hayat Bazen Tatlıdır dizileriyle de tanınan Ufuk Özkan bulunuyor. Uzaklaştığı baba ocağına dönen Mustafa Ali Dal karakterini ise Erkan Sever canlandırıyor. Seyfettin Dal karakterine hayat veren Ufuk Özkan’ın ve Mustafa Ali karakterinin dışında kadroda ayrıca Ayça Varlıer (Nurcan Dal), Mehtap Bayri (Sevda Dal), Kerem Kupacı (Halil Kalkar) ve Füsun Kostak (Nuriye Dal Kalkar) da yer alıyor.

Yorum Yazın