kizim-dizisi-nerede-cekiliyor-emlaklobisi

Kızım Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kızım Dizisi Nerede Çekiliyor?  Evde aile boyu vakit geçirdiğiniz saatlerin ayrılmaz parçalarından biri olan dizi keyfinize yeni bir yapım daha eklendi. Bu dönemin en göze çarpan yapımlarından biri olan Kızım dizisi gerek konusu gerek oyuncu kadrosuyla televizyon dizilerinin arasında birinci sıraya göz kırpma iddiası taşıyor. 19 Eylül Çarşamba akşamı ilk bölümüyle Tv8 ekranlarından izleyicilere “Merhaba” diyen Kızım dizisinin yapımcılığını Med Yapım üstlendi.

Kore’den ithal

kizim-dizisi-nerede-cekiliyor-emlaklobisi

Uyarlama furyası genellikle sinema sektöründe etkiliyken son dönemlerde dizi sektörünü de etkisi altına almaya başladı. Tv8’in son yapımları arasında yer alan Kızım dizisi de bir Kore dizisinden uyarlama. Orijinal ismi ”My Fair Lady” olan dizisinin senaryosunu Banu Kiremitçi Bozkurt ile Irmak Bahçeci’nin birlikte yazıyor. Yönetmen koltuğunda ise Gökçen Usta oturuyor.

kizim-dizisi-nerede-cekiliyor-emlaklobisi

Dünya genelinde Kore yapımlarına olan ilginin günden güne arttığı gerçeğinden yola çıkarsak Kızım dizisinin toplumun büyük bir kesiminde ilgiyle karşılanacağını söylemek çok da abes olmasa gerek. Kızım dizisi başarılı oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. Dizinin başrolünde oyunculuk performansıyla takdir toplayan Buğra Gülsoy rol alıyor. Kadronun diğer isimlerinin arasında ise Leyla Lydia Tuğutlu ve Beren Gökyıldız’ın yanı sıra Serhat Teoman, Tugay Mercan, Sinem Ünsal ve Suna Selen göze çarpıyor.

Bir baba-kız hikayesi

kizim-dizisi-nerede-cekiliyor-emlaklobisi

Kızım dizisinde diziseverleri bir baba ve kızın dramatik hikayesi bekliyor. Dizinin küçük yıldızı Beren Gökyıldız’ın canlandırdığı Öykü karakteri sekiz yaşında bir kız çocuğu. Öykü, algısı yaşıtlarından çok farklı olan, insanlara sevgi dolu yaklaşan bu yüzden de empati duygusu çok gelişen duygusal ve bir o kadar da akıllı bir çocuk. Hayata gözlerini açtığı ilk günden itibaren beraber kaldığı teyzesi onu bırakıp gidince o güne kadar hiç görmediği babası Demir’i aramak zorunda kalıyor.

Babası Demir ise yaşamı boyunca hiçbir sorumluluk almamış, çocukluk yıllarını yetimhanede geçirmiş, daha sonrasında ise kötü işlere bulaşmış birisi. Öykü’nün babasını aramaya geldiği gün, Demir’in tutuklandığı güne denk geliyor. Mahkeme heyeti, kızına bakması şartıyla Demir’i tahliye ediyor. Ancak Demir, mahkeme günü tanıştığı Öykü ile yaşamak istemiyor. Babası tarafından istenmeyen Öykü’nün kimsenin bilmediği bir sırrı var, bu sır etrafında gelişen olaylar zincirinde izleyicileri büyük sürprizler bekliyor.

Benzer Haber  Ryan Reynolds ve Blake Lively'nin Evi!

İstanbul kokan dizi

kizim-dizisi-nerede-cekiliyor-emlaklobisi

Kızım dizisinin çekimleri İstanbul’da yapılıyor. Çekimlerin büyük bölümü Beykoz’un muhteşem doğasında ve tarihi sokaklarında gerçekleştirilse de metro istasyonlarından sahillere İstanbul’un pek çok tanıdık yerinin diziye fon olduğunu görmek mümkün.

Yorum Yazın