Koca Koca Yalanlar Dizisi Nerede Çekiliyor?

Henüz yayınlanmadan önce dönen fragmanlarıyla büyük bir ilgi yaratan Koca Koca Yalanlar dizisi nerede çekiliyor? Uzun zamandır ekranlarda görünmeyen ve dizi çalışması yapmayan Hakan Yılmaz’ın baş rollerinden birini oynadığı dizi, kadrosunda pek çok usta ismi de barındırıyor. Esprili ve hareketli temposuyla her yaştan izleyiciyi ekrana bağlaması beklenen dizi, yayınlandığı süreçte de kendinden bahsettirecek gibi gözüküyor.

Müjgan ile Ahmet’in heyecanlı maceraları

Ä°lgili resim

17 yıla varan evlilikleri ve 3 çocukları ile sade bir aile profili çizen çiftin zaman içerisinde ilişkilerinin dönüşümünü izliyoruz. En son 2014 yılında ve 4 bölüm olarak yayınlanan “Üç Arkadaş” dizisinde rol alan Hakan Yılmaz, benzer rollerle yer aldığı dizilerin ardından bu dizide de artık ustası olduğu karakter profilini canlandırıyor. Kadın erkek ilişkilerinin ele alındığı dizide olası bir aldatma durumu için kadınlar uyarılırken, erkeklerin düşebileceği negatif durumlar da ele alınıyor.

Mali müşavir olan 36 yaşındaki Ahmet (Hakan Yılmaz), 17 yıllık evliliğin ardından yorulan ve karışan kafasının farklı düşüncelere kaymasını engelleyemiyor. Düşen egosu ve yaşadığı orta yaş bunalımı onu Sude’ye (Tuğçe Karabacak) yöneltiyor. İlk aşkı Ahmet ile evlenen ve hemen 3 çocuk sahibi olan Müjgan (Evrim Alasya) ise anaç ve içine kapanık yapısıyla, anne ve ev hanımı olarak yaşamını sürdürüyor. Çiftin yüzleştikleri aldatma olayı, Müjgan’ın içerisinden farklı bir kadın çıkmasına, Ahmet’in ise kendine ve yaptıklarına yeni bir gözle bakmasına sebep olacak. Müjgan’ın bu süreçteki en büyük destekçileri ise iki yakın arkadaşı Canan (Pelin Öztekin) ve Nilgün (Selen Uçer) oluyor.

Koca Koca Yalanlar dizisinin çekim mekanı

 

Yaz sezonunun iddialı dizilerinden olan Koca Koca Yalanlar, planlanma aşamasında İstanbul Fatih ve Sarıyer’de çekilecek gibi gözüküyordu. Bu semtlerde de bazı setleri olan dizi, ana set olarak Beykoz’da kurulmuş olan sette çekimlerini gerçekleştiriyor. Yoğun çalışmalarını sürdüren dizi çalışanlarının zamanlarının çoğunu İstanbul Beykoz’da, dizi setinde geçirdikleri biliniyor.

Benzer Haber  Toby Maguire’ın Evi

Aşk, aile, arkadaşlık ve aldatma

Aldatmanın bir aile üzerindeki etkilerinin komediyle yoğurularak anlatıldığı dizide, sadece asıl çiftin değil Müjgan’ın yakın arkadaşlarının hayatlarına da odaklanıyor. Özellikle Nilgün’ün kocası olan Şahin’in (Ferdi Sancar) de Ahmet’in yaşadıklarında büyük bir payı bulunuyor.

Yapımcılığını Limon Film’den Hayri Aslan ve yönetmenliğini Osman Taşcı-Burcu Alptekin’in yaptığı dizinin senaryosunu Kırgın Çiçekler, Aşk ve Mavi gibi başarılı dizilerin de senaristliğini yapan Gül Abus Semerci yazıyor.

Yorum Yazın