Mağaradan Lüks Tatil Evi

Mağaradan Lüks Tatil Evi ! Parthenon Arkansas’ta bulunan Beckham Creek Mağarası, geçirdiği çarpıcı restorasyon sürecinden bu yana çekici ve ultra lüks bir tatil evi olarak hizmet veriyor. Bu 5500 metrekarelik mağaradan ev sekiz kişinin konaklaması için tasarlanmakla beraber, konuklar kendi uyku düzenlerini organize ederse 16 kişiye kadar ağırlayabiliyor. Üç yıllık hummalı çalışma sonrası bugünkü görünümüne kavuşan ev, dört yatak odası ve dört banyodan oluşuyor.

Lüks tatil evi olmadan önce bomba sığınağıydı

luks-tatil-evi-emlaklobisi

Beckham Creek Mağarası, 1980’lerde bir bomba sığınağı olarak inşa edildi. New York Times’ın aktarımına göre milyonlarca dolarlık bir dizi restorasyondan geçti. Mağaranın lüks bir tatil evine dönüştürülebilmesi için önce doğasından kaynaklanan kaçınılmaz nem sızıntısı problemi profesyonel bir yalıtımla yok edildi.

Ardından pirinç armatürler ve bideler ortadan kaldırılarak mağara, lüks tatil evi konseptine hazırlandı. Tatil evi olarak planlanırken mekanın geçmişte bir mağara olduğunu anımsatan kimi detaylar özellikle olduğu gibi korunurken yaşam alanları lüks ve modernist bir yorumla yeniden yapılandırıldı.

Göletlerle çevrili ultra lüks bir deneyim

luks-tatil-evi-emlaklobisi

Tanınmış iç mimar Zach Lee, tasarım zekasıyla bomba sığınağı olarak kullanılan bir mağaradan bugünkü şık ve ultra lüks mağaradan ev konseptini yarattı. Lee, mekanın sunduğu lüks deneyimi için kaya yüzeylerini ve sarkıtları bambaşka bir konseptle yeniden yorumlayarak açığa çıkarttı.

Mağaranın rutubetli ve karanlık havasını ise özel sedir kapılar kullanarak yumuşatmayı başardı. Lüks tatil severlerin gözdesi haline gelen mağaradan lüks tatil evi tamamen eşyalı olarak 257 dönümlük arazi üzerinde yer alıyor. Kendisini çevreleyen göletlerle ve özel helikopter pistiyle konuklarını ağırlıyor.

luks-tatil-evi-emlaklobisi

Geceliği 1.200 dolarlık özel konfor

luks-tatil-evi-emlaklobisi

Bomba sığınağı olarak kullanılan Beckham Creek Mağarası bugün ultra lüks bir konuk evi olarak hizmet veriyor. Yemyeşil bir arazinin ortasındaki saklı cennet olarak da tanımlanabilir bu özgün tatil evi. Mağara olduğu dönemlere atıf yapan sarkıtlar ve dikitlerin ahşap mobilyalarla kombinleniyle benzersiz bir tatil mekanına dönüşüyor.

Benzer Haber  Arı Kovanı Evler

luks-tatil-evi-emlaklobisi

Doğal yaşam konseptini lüks ve modernist mobilyalarla bütünleyen meşhur tatil evinde konaklamak için erken rezervasyon yaptırmak ve tek gece için kişi başı 1200 dolar ödemeyi göze almak gerekiyor. Mağaradan ev, ayrıca mermer zemini, katlar arası geçişi sağlayan özel ferforje merdivenleri, sade ve minimalist mutfağıyla da dikkat çekiyor. Oturma odası olarak tasarlanan bölüm, yüksek ışıklandırma ve bej-nude tonlardaki mobilyalarıyla mağara konseptinin lüks ve modernize halini yansıtıyor. Banyoda ise soğuk toprak tonlarının beyaz metalle kombinlendiği natürel ve minimalist çarpıcılık ilk bakışta dikkat çekiyor.

luks-tatil-evi-emlaklobisi

Yorum Yazın