Matt Damon’ın Evi

Yakışıklı oyuncu Matt Damon’ın evi mükemmel bir çatı katı… Birçok kişiyi başarıları ile kendisine hayran bırakan, Good Will Hunting filmi ile gönüllerde taht kuran, ünlü oyuncu ve senarist Matt Damon geçtiğimiz günlerde şaşırtıcı bir fiyat teklifi sonucunda ev sahibi oldu. Matt Damon, Brooklyn’de yer alan ve tarihi bir yapı olan The Standish binasının çatı katına rekor teklifte bulundu. Öyle ki, bu çatı katı şu anda Brooklyn Heights’de satılan en pahalı mülk olmuş durumda.

Damon’ın yeni evi olan The Standish, aslında dönemin en çok takdirini toplayan mimar Frank S. Lowe tarafından 1903 yılında Beaux Arts Hotel olarak inşa edilmişti. Bina filmlerde de yer aldı. Dolayısıyla tarihi yapının değeri ve ünü aslında azımsanamayacak durumda. Ayrıca mülk sahipleri, binanın tarihi yapısının korunması adına bir çok danışman ile iş birliği içerisinde bulundu.

Dillere destan çatı katının özellikleri

Bir asırdır varlığını koruyan The Standish binasında yer alan çatı katı bir kaç birimden oluşuyor ve birimlerin her biri Avusturya beyaz meşe zeminleri, ayakta duran küvetleri, yağmur duşları, Fantini marka armatürleri ve Bertazzoni Italia ve Bosh aletleri gibi zarif ayrıntıları bünyesinde barındırarak değerine değer katıyor.

Wall Street dergisine göre, ünlü aktör Matt Damon’ın evi 576,0918 metrekare alana sahip olup, toplamda 6 yatak odası ve çatı katının en büyük özelliklerinden biri olan geniş mi geniş bir terası barındırıyor. Toplam 6 yatak odası bulunması ise aslında Damon’ın gururla sahibi olduğu çatı katının bir kaç birimden oluştuğunun kanıtı. Çünkü genel olarak The Standish’te daireler 1 veya 3 odadan oluşuyor.

Tarihi çatı katına rekor teklif

Tüm bu özelliklere sahip olan çatı katının dudakları uçuklattıracak rekor fiyatını daha da çok merak ettiğinizi düşünerek söyleme vaktinin geldiği kanısındayız. Matt Damon’ın yeni evi, yanı The Standish’te birkaç birimden oluşan çatı katının değeri 16,65 milyon dolar! Bu rakam bir rekor olarak belirtiliyor, çünkü Brooklyn’de bu zamana kadar en fazla ücrete satılan konut, 2015 yılında Cobbe Hill’den 15,50 milyon dolara satıldı.

Benzer Haber  Bu Ülke Nüfusundan Fazla Turist Ağırlıyor

Çatı katına layık görülen değere bakılırsa, Matt Damon’ın yeni evini çok beğenerek ve isteyerek satın aldığı belli oluyor. Açıkçası böylesi özelliklere ve 114 yılık geçmişe sahip olan, mimarisi ile halen en yeni yapıtlara taş çıkarıp kendisine hayran bırakan The Standish binasında oturmaya değer.

Yorum Yazın