Mel Gibson’ın Evi

Cehennem Melekleri serisi, Cesur Yürek ve İşaretler gibi unutulmaz filmlerin yakışıklı oyuncusu Mel Gibson’ın evi,  hayran kitlesi tarafından oldukça merak edilen bir konu. Mel Gibson dünyanın farklı pek çok yerinde villalara, malikânelere ve ultra lüks dairelere sahip. Biz de, sizler için Malibu’da bulunan ihtişamlı evin detayları derledik.

Sakinliğiyle huzur veren çiftlik

Mel Gibson’ın Malibu’da bulunan evi, sakinliğiyle insanı kendine çekiyor. Bu mülk, Gibson’ın özellikle dostlarını ağırlamak için kullandığı evi olarak biliniyor. Lavanta Çiftliği olarak bahsedilen ihtişamlı villanın tahmin edilen değeri ise;  14,5 milyon dolar olarak ölçülüyor.

Villanın tasarımı Meksika çiftlik evlerini andırıyor. Yakışıklı oyuncu da evini, villanın atmosferine uygun olarak Meksika tarzı dekorasyon ile tamamlamış. Ev, girişinden arka bahçeye kadar tümüyle Meksika stili dekorasyonu hissettiriyor.  En çok dikkat çeken detay ise, kemerli mimarisi oluyor. Kapı ve pencerelerin cesur renkleri, evin dekorasyon tarzını vurguluyor. Mel Gibson, mobilyalarda pastel tonlarını tercih ederken, kapı ve pencerelerde ise mavi tonlarını kullanmış.

Geniş oturma odasıyla iki farklı yaşam alanı gibi planlanan evde, rahat kadife koltuklar ve şömine keyifli bir sohbet ortamı yaratırken, yemek masasının yer aldığı bölümde antika mobilyalara rustik tarzda objeler eşlik ediyor.

Mutfakta yüksek tavanın verdiği ihtişam…

Mimarisinin en çok vurgulandığı bölüm olan mutfak, kubbeli yapıdaki yüksek tavanı ile dikkat çekiyor. Mel Gibson, mutfağında modern ve geleneksel tarzdaki dekorasyon stillerini birleştirmiş. Seramikten yapılmış yarım daire şeklindeki mutfak tezgahı,  harap haldeki bir kasaptan alınmış eski et askılarından yapılmış avizesi nostaljik bir çiftlik evini andırıyor. Mutfağın geleneksel dekorasyonuna zıt olarak ankastre eşyalar ve özel ekipmanlar kullanmış.

Evin avlusuna açılan mutfak, yemek alanına ev sahipliği yapıyor. Geniş ve yüksek pencerelerle çevrili bu alan, insan adeta Meksika’nın Endülüs bahçelerinde hissettiriyor.

Benzer Haber  Hangi Ünlü Hangi Semtte Oturuyor?

Göz alıcı detaylarla bezenmiş bir ev

Mel Gibson’ın Malibu’da yer alan evi, olağanüstü detaylarıyla Meksika ruhunu yansıtmayı tam anlamıyla başarıyor. Merdivenlerde, şömine çevrelerinde, mutfakta yer alan duvar panellerinde ve yer döşemelerinde göze çarpan seramikler oldukça şık ve kendine özgü bir görünüme sahip.

 

Yorum Yazın