Messi's house

Messi’nin Evi

Lionel Andrés Messi tüm zamanların en iyi futbolcularından birisi. Kimine göre en iyisi. Barcelona ve Arjantin Milli Takımı’nın en büyük yıldızı. Her iki takımda da 10 numaralı formayı giyen Messi doğal olarak çok fazla kazanıyor. Peki Messi nasıl bir evde oturuyor? Aslında Messi’nin evi demek doğru değil. Ünlü futbolcunun İspanya, Arjantin ve Fransa’da evleri var. Ancak Messi’nin evi denilince akla onunla özdeşleşen tek bir ev geliyor. One Zero Eco House olarak adlandırılan bu evin neden onunla özdeşleştiği çok açık.

Messi's house

One Zero Eco House

Messi’nin Evi

Dünyaca ünlü One Zero Eco House ben Messi’nin eviyim diye bağırıyor adeta. Ev’in yer aldığı alan bir futbol sahası şeklinde tasarlanmış.

messi house

Futbol topu tasarımı

Evin kendisi de futbol topu şeklinde tasarlanmış. Ünlü İspanyol mimar Luis Garrido ile bu evi kendisi için tasarlaması için anlaştığında, Messi bile ortaya böyle bir şaheser çıkacağını tahmin etmiyordu herhalde. Yuvarlak şekilde inşa edilen One Zero Eco House bir futbol topunda olduğu gibi altıgen bölümler şeklinde tasarlanmış.

lionel-messi-home-2.0

Hem dış alan hem de ev 2 parça şeklinde tasarlanmış. Sembolik olarak futbolun iki ayrı devre şeklinde oynandığı belirtilmek istenmiş tasarımda. Evin çatısının yarısı çim yarısı üçgen şekilde camlardan oluşuyor. Böylece ev gün ışığını oldukça iyi şekilde alıyor. Ayrıca dış alanda 2 parça şeklinde tasarlanmış. Ön taraf futbol için çok önemli olan çim olarak şekillenmişken arka taraf havuz olarak yapılmış.

Hala Messi’nin evinin kendisiyle özdeşleşmediğini düşünenler aşağıdaki fotoğrafa baksın.

Eve adını veren en büyük farkı ünlü yıldızın forma numarası olan 10 numara şeklinde tasarlanmış olması. Giriş kısmı 1 şeklinde tasarlanırken evin kendisi 0 şeklinde tasarlanmış. Kuşbakışı bakıldığında ise Lionel Messi’nin forma numarası olan 10 açıkça görülebiliyor.

Messi’nin doğduğu ev

Messi’nin doğduğu ev ile şimdi sahip olduğu ev arasındaki uçurumu çok net görebiliyoruz.

Benzer Haber  Türkiye’deki Göl Evleri

Yorum Yazın