roblowe

Muhteşem Malikanesi İle Rob Lowe

Kalifoniya eyaletinin Montecito bölgesinde bulunan aktör Rob Lowe’ın evi Georgian tarzında tasarlandı. İşte, muhteşem malikanesi ile Rob Lowe ;

Mülk, Architectural Digest’in Kasım 2010 sayısına kapak oldu. Şimdi ise yaklaşık 930 metrekarelik ev, 47 milyon dolara satışta. Dizaynıyla göz kamaştıran mülk, 3.4 dönümlük bir arazide yükseliyor ve Rob Lowe ve ailesinin yıllardır konakladığı mülk olarak öne çıkıyor.

roblowe

Rob Lowe ve eşi Sheryl, 2005 yılından bu yana iki oğulları ile birlikte doğallığı modernlikle tamamlayan bu arazide yaşıyor. Montecito bölgesinde yaşayan diğer ünlüler arasında Scooter Braun ve Oprah Winfrey de yer alıyor.

“Oakview” görünümü ile muhteşem mimari

roblowe

Lowe, evin tasarımı için mimar Don Nulty, iç tasarımcı Kyle Irwin ve peyzaj mimarı Mark Rios’un da bulunduğu başarılı bir ekiple çalıştı. Ekip sonunda Pasifik Okyanusu’ndaki meşe ağaçları görüntüsünü andıran “Oakview” (meşe görünümlü) mülkü yarattı.

Rob Lowe, 2010 yılının Kasım ayında Architectural Digest’te mülküyle ilgili duygularını paylaştı. Lowe, “Tarihi Doğu Amerika estetiği karşısında her zaman büyülendim. Fakat bir ev aynı zamanda rahat bir yaşam alanı sunmalı. Ev, çocukların çimlerde futbol oynamasına, verandada mangal yapmaya ve benim bir köşede yazmama fırsat vermeli.” dedi.

Rob, çocuklarını tüm gereksinimlerini karşılayan bir evde yetiştirmeye önem verdiğini, eşi ve kendisinin çalışma alanlarının da evin tasarımı ve dekorasyonu konusunda bir avantaja dönüştüğünü vurguladı.

Ferah ve doğal bir yaşam alanı

roblowe-emlaklobisi

6 yatak odasına sahip konut, oldukça büyük. Mülkte sekiz adet şömine, bir adet sinema salonu ve bir adet şarap kileri bulunuyor.

Giriş kapısından salonun büyük pencerelerine bakıldığında masmavi okyanus manzarası ile karşılaşılıyor, pencerelere havuz alanından bakıldığında ise yemyeşil dağlar görülebiliyor.

roblowe

Ayrıca Oakview mülkte, çiftin özel konukları için iki yatak odalı ve küçük mutfaklı bir misafir evi ile içinde mutfağı ve bir adet yatak odası olan, havuz başında yer alan ev bulunuyor.

Konut, özellikle doğa ile iç içe olmak isteyenlere ve zamanını açık havada geçirmeye önem verenlere hitap ediyor.

Benzer Haber  Rüyada Ev Görmek

Mülkte, oldukça geniş çim alan ve yemyeşil bir bahçeye ek olarak bir adet tenis kortu ve bir adet havuz bulunuyor.

roblowe

Doğallığın modern tasarımı

Lowe çifti, yeni yapının imkanları ve sağladığı kolaylıklar ile birlikte yaşıyor ancak diğer taraftan mülkleri Santa Barbara’nın mimari açıdan en önemli tarihi yapılarına rakip oluyor. Mülkün Oakview görünümü, tarihi ve modern mimariye bir araya getiriyor.

Yorum Yazın